Přivítali jsme nové občánky

V sobotu 8. listopadu 2025 se konal velký den pro všechny nové občánky našeho města. Již tradičně jsme uspořádali obřad vítání občánků pro všechny novopacké děti narozené v uplynulém období. Všechna miminka uvítali a uvedli mezi novopacké občany páni místostarostové Josef Cogan a Milan Pospíšil. Se slavnostní náladou zodpovědně a zkušeně pomohly děti ze základní školy v Husitské ulici pod vedením paní učitelky Petry Bílkové. Všichni občánci tradičně obdrželi symbolické truhličky s poklady našeho kraje – polodrahokamy, pamětní listy a také pozvánku do knihovny. Maminky jsme obdarovali květinou.

Velmi nás potěšila přátelská a neobyčejně milá atmosféra v barokním sále Novopackého kláštera. S potěšením jsme se se všemi miminky, jejich rodiči a přáteli setkali a mohli se tak společně s nimi radovat z jejich narození.

V nadcházejícím adventním čase přejeme pohodové a klidné prožití všech dní plných očekávání a do budoucna pak krásné a spokojené žití tady u nás v Nové Pace.

Marcela Fajferová
Matrikářka MěÚ Nová Paka

Foto: Bohuslava Jelínková