Klášter žije

Program akcí Života bez bariér v roce 2017 - přidejte se k nám!

10. ročník festivalu Klášter žije je minulostí

Ve dnech 3. – 4. 6. 2016 jsme pořádali již 10. ročník hudebního festivalu Klášter žije, jehož cílem je pobavit návštěvníky a hudební fanoušky, upoutat jejich pozornost a ukázat jaké využití může mít léta nevyužívaná a nyní námi znovu obnovená novopacká dominanta – areál bývalého kláštera a nemocnice.

Podle paní ředitelky naší organizace Život bez bariér, z.ú. Jitky Fučíkové to byl nejlepší ročník. „Musím především poděkovat všem zaměstnancům, jejich kamarádům nebo rodinným příslušníkům, kteří se na přípravě a vlastní organizaci podíleli.“ začíná ohlédnutí za festivalem Jitka Fučíková.

Tombola bude rozmanitá

Letošní festival obohatíme tombolou, na kterou jsme sehnali 300 cen. Mimo dárkových předmětů v ní najdete také drogistické a sportovní zboží, Becherovku, batohy, hudební CD a DVD, RC modely nebo vstupenky na koncerty, motosraz a ME v autocrossu v Nové Pace. Koupí losů do tomboly podpoříte provoz sociálních služeb. Dále připravujeme stánky s výrobky naší chráněné dílny a festivalovými tričky.

Těšíme se na vaši návštěvu a pevně doufáme, že tento ročník bude stejně příjemný jako ročníky předešlé.

Štítky: 

Na našem festivalu vystoupí také RIMORTIS

Poděbradská skupina RIMORTIS, jenž si našla název v ženském křestním jménu ze starolatinského kalendáře. První vystoupení se uskutečnilo po půlroční existenci, a to 21. Srpna 1999 na letním rockovém festivalu v Kutné Hoře. V lednu a únoru roku 2000 kapela natáčí své první CD, které se jmenuje jako koncertní program, tedy "PROUD ČASU". Je na něm zachyceno osm vlastních písní a stylově se jedná o powerspeedmetal. Od svého vzniku kapela vydala 6 CD a 1 DVD

Více na: http://www.rimortis.cz/aktualne/

Štítky: 

Těšte se na "Alžbětu"

Kapela znovuvznikla v polovině roku 2011. Hraje převážně vlastní autorské skladby, písně, které její členové složili v bývalých kapelách nebo v staré Alžbětě a stále vytvářejí nové vlastní písně.

V roce 2012 vychází první studiová nahrávka, což je minisingl se písněmi - Achetaton a Svátek všech strašidel. Ty jsou i součástí prvního CD ZPOVĚĎ, které vyšlo a bylo pokřtěné. V srpnu 2015 spatřilo v Újezdu u Přelouče světlo světa CD KOPÍ OSUDU. Je na něm 12 kousků + Hymna Nepoliských fotbalistů složená na zakázku.

Štítky: 

Na festivale zahraje kapela UNISONO

Tato skupina vznikla v roce 1987 a byla založena hráčem na klávesové nástroje Petrem Štěpánkem (ex Odyssea), který se dal dohromady s pražskými hudebníky. Postupem let se obsazení kapely měnilo.  Od roku 1993 hraje UNISONO ve stále stejném čtyřčlenném složení.

Štítky: 

Jičínská skupina FÉNIX zahraje na našem festivalu

Kapela vznikla v Jičíně a již od začátku hrají v pětičlenné sestavě. Veškeré skladby jsou autorské, jedná se o styl na pomezí hard rocku a heavy metalu. Kapela byla založena v roce 1999 a v ustálené podobě hraje od roku 2010. Fénix vydal 7 CD.

Štítky: 

Co najdete v tombole

V tombole, která bude probíhat během festivalu Klášter žije! 2016,  mimo výrobků z naší chráněné dílny, budou také benefiční trika Klášter žije!, CD od kapel Argema, Alžběta, Rimortis, DVD od kapely Komunál, vstupenky na koncerty. Zajímavostí jsou podepsané bubenické paličky od Pink Floyd Revival. 

 

Štítky: 

Dvoudenní vstupenky se slevou v předprodeji

Pokud u nás chcete trávit oba dva dny můžete využít vstupenek, které máme v předprodeji se slevou. Nově si můžete koupit vstupenky také v tabáku JIPO v Nové Pace na Masarykově náměstí. Další předprodejní místa najdete zde.

Štítky: 

Představujeme vám Pink Floyd Revival

Nadšenci z Náchodska, kteří připravili ucelený koncertní program této hudební legendy podle vlastního receptu. Přináší široký výběr skladeb s propracovanými světelnými efekty a velkoplošnou projekcí.

Štítky: 

Zveme Vás na festival Klášter žije!

Veškeré informace týkající se našeho festivalu naleznete ZDE.

Předprodej dvoudenních vstupenek

Letos si můžete vstupenky zakoupit se slevou a to v předprodeji, který nabízíme v okolních městech za pomoci infocenter nebo kulturních středisek. Vstupenky se slevou v předprodeji budou pouze dvoudenní a k dispozici budou od května. Jednodenní vstupenky budete moci zakoupit v den koncertu na místě. U nás si můžete zakoupit taktéž slevovou vstupenku a to ON-LINE.

Štítky: 

Festival Klášter žije! se blíží

Od listopadu loňského roku připravujeme benefiční festival Klášter žije! A co vás čeká?

Štítky: 

Naše akce pro Vás v roce 2016

Novopacký klášter opět ožil hudbou

Benefiční festival pod názvem Klášter žije! pořádá Život bez bariér již 9 let. Letošní benefice, která se konala v sobotu 6. června naši činnost opět přiblížila stovkám návštěků, kteří navšítivili areál Centra Klášter v Nové Pace. 

"Přijel jsem z Prahy jako každý rok, protože jsem přesvědčen, že podpořit vstupným tuto akci má smysl"...nebo " Přijeli jsme z Frendštátu pod Radhoštěm vystoupit na akci, honorář nechceme, nakoupili jsme si výrobky a trika z vaší chráněné dílny, abychom vás podpořili, a moc rádi příště přijedeme zase". Takové podpory si nesmírně vážíme, podotýká ředitelka Života bez bariér, Jitka Fučíková, a děkuje za podporu dobré věci všem vystupujícím a návštěvníkům; nejenom z Novopacka, ale i z Náchoda, Týniště nad Orlicí, Hradce Králové a dalších regionů.

Stránky