Beseda na téma „Prevence proti úrazům“ na Základní škole Husitské v Nové Pace

V pátek 9. 11. 2018 jsme byli pozváni na Základní školu Husitskou v Nové Pace, kde se konala další beseda na téma Prevence proti úrazům.

V první skupince jsme měli čtvrtáky. Byli velmi pozorní a chtěli si hodně povídat a ptali se na praktické věci ze života a spousty dětí se k nám hlásilo, že nás potkávají J Dále je zaujaly obrázky sportu, které mohou handicapovaní dělat, ale samozřejmě nejvíce je nadchlo si vyzkoušet kompenzační pomůcky, které někteří viděli poprvé v životě.

V dalších besedách už byli větší žáci a ty zase zajímali více praktické věci: jak to u vás v organizaci chodí? Kolik vám stojí pomůcky? Jak vypadá vaše ráno? Zvládnete se sami obléct? Neshazujete v obchodech zboží, když tam jsou tak malé uličky? Jak se vám líbí v Nové Pace? Jak tam zvládáte kopce? Kdo může dostat elektrický vozík a jak? Jak rychle jezdíte? Jde přečipovat? Jak jezdíte autem? A proč nemáte svoje? Když máte tak drahé pomůcky, kde na ně berete? Jak to děláte, když chcete nakoupit? Jirko, jak hodně sportuješ/trénuješ?A spousty dalších a dalších otázek

Tyto besedy bylo malinko výjimečné v tom, že ve všech třídách byli zvídavé žáci, kteří se pořád chtěli na něco zeptat a ani ji nevadilo, že už je přestávka nebo dokonce konec besedy

Při představování naší organizace dost žáků říkalo, my víme kdo jste, my vás potkáme a víme, že jste z kláštera.

Všichni byli velmi nedočkaví, kdy si budou moci vyzkoušet všechny kompenzační pomůcky. Vyzkoušeli si jízdu na mechanickém vozíku, obsluhu kompenzačních pomůcek (chodítek, drobných pomůcek jako speciální příbory, psací potřeby, berliček, otevírák na lahve).  Dále jsme s nimi probrali možnosti ochrany v situacích, kdy hrozí zranění s trvalým následkem. 

Doufáme, že besedy byli pro žáky přínosem a že aspoň v některých situacích budou na sebe aspoň o trošku opatrnější a pozornější, aby se jim úrazy s trvalými následky nestávaly.

Více fotografií najdete zde

Děkujeme za pozvání a budeme se těšit zase na příště

 

Realizaci projektu podpořilo město Nová Paka

Štítky: