Tipy na výlet

Vrbenské rybníky

Štítky: 

Okolo Františkových Lázní

Štítky: 

Tip na výlet - Buňkov

Tip na výlet - Posázavské putování

Řeka Sázava a její okolí patří k vyhledávaným turistickým lokalitám. Rozhodli jsme se, že si ani my tuto oblast nenecháme ujít a vyrazili jsme.

Tip na výlet – krásy Vysokých Tater

Místa, dostupná lidem se zdravotním postižením najdeme i ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Trasy, které lze absolvovat na elektrickém nebo mechanickém vozíku s doprovodem, jsou vyznačeny v orientační mapě „Tatry bez bariér“. Několik takových tras jsme vyzkoušeli i my.

Tip na výlet – Město Šternberk nás překvapilo

Městečko Šternberk nedaleko Olomouce je dobrým příkladem tipu na bezbariérový výlet. Samotné město je velmi krásně upraveno a je tu k dispozici několik zcela bezbariérových restaurací a obchodů. Bez bariér se dostanete taktéž na Městský úřad nebo do informačního centra.

Tip na výlet – Jizerské hory

Lidem na vozíku jsou Jizerské hory dobře dostupné a mohou zde využít zvláštní turistické trasy, které pro ně upravily Lesy ČR. K výletům lze použít 10 bezbariérových tras, které zvládnou lidé na elektrickém i mechanickém vozíku, s doprovodem i bez něj. Trasy jsou vedeny tak, aby z nich bylo možné zahlédnout, co nejvíce zajímavostí Jizerských hor.

Tip na výlet - Harrachov

18. – 19. 6. jsme strávili víkend v Harrachově, kam nás pozval spolek Zrnko naděje. Ubytování jsme měli zajištěné v hotelu Skicentrum, přímo pod skokanskými můstky.

Setkání na hranicích

Tip na výlet - Průhonický park

První květnový víkend jsme zavítali do Prahy.  Navštívili jsme národní kulturní památku a památkou UNESCO – Průhonický park. Park jsme si projeli na elektrickém vozíku a díky tomu jsme mohli vyzkoušet dostupnost této nádherné oblasti Průhonic.

Tip na výlet - České Švýcarsko na dosah ruky

V létě loňského roku jsme se vypravili na výlet do Národního parku České Švýcarsko. Projeli jsme si několik turistických cílů na vozíku a zjišťovali dostupnost tras pro lidi se zdravotním postižením.

Tip na výlet - Podnikli jsme výlet na zámek Loučeň

Na jaře minulého roku jsme podnikli výlet na zámek Loučeň a přinášíme Vám z něj informace týkající se přístupnosti lidem na vozíku.

Zámek Loučeň se nachází nedaleko města Nymburk a je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park se souborem 11 labyrintů a bludišť, které jsou evropským unikátem.