Den otevřených dveří a předvánoční jarmark v Centru bez bariér

Den otevřených dveří konaný v Centru bez bariér ve dnech 26. 11. - 27.11. 2017 byl přesným příkladem získávání zpětné vazby, ohlasů zvenčí, předávání informací, podnětů, námětů  a zkušeností. Za tyto dva dny musíme poděkovat všem našim příznivcům z řad veřejnosti, že se přišli podívat poprvé i opakovaně  a zakoupili krásné originální dárečky pro radost z naší chráněné dílny a sociálních služeb. Měli jsme tu čest s každým u kávy pohovořit, informovat co nového organizace připravuje v dalším roce a měli možnost komplexně představit celkovou činnost. Velmi nás potěšila návštěva vedení a zaměstnanců Vitalita Lázně Bělohrad a mnohých okolních organizací z Jičína, Semil, Vrchlabí, Chotělic aj.

Dík patří místním školám, kteří se svými žáky se přišli podívat a měli jsme možnost diskutovat o všem, co bude přínosem pro některé žáky. Byla jsem potěšena návštěvami jednotlivců ze širokého okolí, kteří přijeli pro rady v oblasti poradenství pro laické pečující. Podařilo zajistit spolupráci s mnoha organizacemi, kde jsou cílem navazující služby pro klienty. Součástí dne otevřených dveří byl tradiční předvánoční jarmark. Byť v menším prostoru ale o to kvalitnější. Originální výrobky jsou vizitkou našich rukodělných dílen a musím poděkovat všem zaměstnancům keramické a textilní dílny, jejichž výrobky jsou originální, kvalitní, užitečné a dělají krásnou vizitku Životu bez bariér. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si rozsáhlou půjčovnu kompenzačních pomůcek a seznámit se s jejich údržbou.

Nedílnou součástí bylo představení projektu veřejnosti na téma "Podpora péče o seniory v domácím prostředí". Nabídly jsme zájemcům dotazníky,letáky odborného sociální poradenství, bylo možné individuálně se věnovat problémům jednotlivých zájemců. Této příležitosti využilo více než 30 lidí kteří pečují o seniory v domácím prostředí nebo sami jsou v seniorském věku.

 

Díky podpoře lesy ČR lze mnohé pomůcky opravit, upravit na míru zájemce. Půjčovna je velkým přínosem pro handicapované ale i seniory.

                                                                                                              Jitka Fučíková