Elektrický schodolez - SHERPA

Tato pomůcka slouží osobám na mechanickém invalidním vozíčku k překonávání architektonických bariér - schodišť. Je určena k přepravě mechanického vozíku takřka jakéhokoliv typu včetně jeho uživatele po schodišti. Pro provoz tohoto typu schodolezu je vždy potřeba obsluha, která pomáhá nejenom při jízdě po schodech, ale také při upevnění inv. vozíku.

Jeho použití není omezeno instalací na jedno konkrétní patro či budovu. Jednoduchá demontáž zařízení na dvě samostatné, relativně transportovatelné části umožňuje převoz schodolezu i v osobním automobilu a tudíž jeho použití i v jiných budovách, než je bydliště vozíčkáře, na dovolené, návštěvách apod.

Schodolez „SHERPA“ je na trhu jediným pásovým schodolezem s výsuvným kolečkovým podvozkem a motorickým překlápěním řidítek s připevněným vozíkem.

Vyznačuje se vysokou kvalitou a užitnou hodnotou při současném zachování maximální jednoduchosti a lehkosti obsluhy.

Pásový schodolez „nové generace“, který v sobě spojuje inovativní technologii a intuitivní systém řízení. Díky své konstrukci, pokročilé technologii a dokonalé kontrole poskytuje maximální bezpečnost a výkon, mimořádnou samostatnost a snadnou manévrovatelnost pro obsluhu.

Je napájen z akumulátoru, který se dobíjí z rozvodné sítě 22OV. Schodolez je možné používat jak v interiéru tak i exteriéru.
 

Technické parametry

Nosnost max. 130 kg
Hmotnost 51 kg (model 902), 59 kg (model 907, 908)
Výkon motoru 220 W
Spotřeba el. energie na 1 nabití 75 W
Nabíjecí napětí 110 - 230 V
Rychlost pohybu 5,5 m/min.
Operativní dosah na plné nabití cca 40 poschodí (model 902), 35 poschodí (model 907, 908)
Operativní dosah při signalizaci vybití cca 5 poschodí
Max. výška schodu 230 mm
Min. šířka schodiště 900 mm
Min. rozměry podesty tvaru "L" 980 x 980 mm
Min. rozměry podesty tvaru "U" 970 x 1800 mm
Provozní a skladovací teplota -10 až +50°C