Kompenzační pomůcky

Užitečné  informace o specifických problémech osob se zdravotním postižením a osob pečujících, které se podařilo vyřešit s využítím konkrétní kompenzační pomůcky, si můžete přečít v naší sekci PŘÍBĚHY KLIENTŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB.
Může se stát, že některý z těchto příběhů popisuje situaci podobnou té, ve které se nacházíte, a poskytne Vám návod na její řešení. 

Níže naleznete další příspěvky, které s tématem kompenzačních pomůcek souvisí. 

Informace o projektu "Vývoj a konstrukce bezbariérového vozíku NoLimit" naleznete ZDE

 

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Život bez bariér, z.ú. Nová paka provozuje 19 let půjčovnu kompenzačních pomůcek, která je navazující sociální službou odborného sociálního poradenství. V roce 2023 byly zapůjčeny polohovací postele, mechanické a elektrické vozíky, koupelnové programy, schodolezy, motomedy, chodítka a další pomůcky více než 100 zájemcům z Královéhradeckého kraje, Libereckého kraje, ale i z dalších krajů. Třetina pomůcek byla zapůjčena zájemcům z Nové Pace a mnoho pomůcek putovalo do okolních obcí například do Staré Paky, Lázní Bělohrad a do Jičína.

Poděkování od klienta kompenzačních pomůcek, děkujeme!

PŮJČOVNA KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK V ACHÁTU

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Život bez bariér, z. ú. provozuje 18 let půjčovnu kompenzačních pomůcek, která je navazující sociální službou odborného sociálního poradenství. Je teprve listopad 2022 a polohovací postele, mechanické a elektrické vozíky, koupelnové programy, schodolezy, motomedy, chodítka a další pomůcky pomohly v tomto roce více než 150 zájemcům z celé ČR. Téměř polovina pomůcek byla zapůjčena přímo zájemcům v Nové Pace a mnoho pomůcek putovalo do okolních obcí např. do Staré Paky, Lázní Bělohrad do Jičína a okolí.

Poděkování za vertikalizační stůl do půjčovny pomůcek

Život bez bariér mnohokrát děkuje za vertikalizační stůl, který bude sloužit jako další pomůcka v naší rozšířené půjčovně kompenzačních pomůcek. Více o naší půjčovně kompenzačních pomůcek se můžete dozvědět zde

Za tento dar srdečně děkujeme!

Děkujeme za pomoc půjčovně kompenzačních pomůcek

Nadace Charty 77 podpořila jako každým rokem nákup kompenzačních pomůcek. Půjčovna Života bez bariér, z. ú. má dlouholetou tradici. V roce 2005 dostala prvních 7 mechanických vozíku od Nadace Vize 97, které nám osobně předala paní Dagmar Havlová. Tenkrát jsme je byli převzít v Řepích v Domově sv. Karla Boromejského v Řepích v Praze.

Polohovací postel pro půjčovnu

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové  v rámci programu Cesty k integraci přispěla na zakoupení elektrické polohovací postele s hrazdičkou. Tato postel je výjimečná tím, že má vyšší nosnost a lůžko lze spustit až téměř na zem. Pro osoby blízké nebo osoby s nadváhou bude postel velkým přínosem. Polohovací elektrická postel byla zakoupena v pražské prodejně INVIRA, která již některé postele pro naši půjčovnu dodávala.

Víš, na čem jezdíš? Důležité informace pro spotřebitele

Matton cz s. r. o. daroval další matrace

v těchto dnech nám opět darovala firma Matton cz s. r. o. z Tábora dalších 10 ks matrací. Matrace budou využity pro účely přechodného ubytování handicapovaných a do naši rozsáhlé PŮJČOVNY KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK.

Děkujeme za tento skvělý dar!

Kompenzační pomůcky -pomocník v domácím prostředí

Konečně zima

„Leden za kamna vlezem, duben ještě tam budem“. Tak to u nás v Životě bez bariér, z. ú. neplatí. Konečně jsem se dočkali sněhu a pravé zimy. Ovšem upravit areál, aby byl přístupný všem, není jen tak. Proto zaměstnanci, uživatelé, ale hlavně technika nastoupila v plné zbroji. Jak se říká „s chutí do toho a půl je hotovo“. I v zimě může areál kláštera vypadat hezky.

Děkujeme za dobrou spolupráci.

Kompenzační pomůcky – pomocník v domácím prostředí

léčit se, rehabilitovat v domácím prostředí, mít kolem sebe rodinu je velmi důležité pro zlepšení zdravotního a psychického stavu seniorů, lidí po úrazu nebolidí se zdravotním postižením.

Polohovací elektrické postele, invalidní vozíky, chodítka, motomedy, schodolezy, zvedáky, koupelnové programy a veškeré další druhy kompenzačních pomůcek lze zapůjčit v rozsáhle půjčovně v Nové Pace. Život bez bariér, z. ú tyto pomůcky nabízí, zároveň může zajistit svoz i odvoz vlastní dopravou přímo do místa bydliště zájemce.

Dnes slavíme Mezinárodní a Evropský den zdravotně postižených

3. prosinec byl poprvé vyhlášen světovým dnem zdravotně postižených osob v roce 1981. V České republice si tento den připomínáme od roku 1993.

Mezinárodní den zdravotně postižených se týká lidí postižených fyzicky, smyslově, duševně či mentálně.

Přibližně 10 % světové populace, což je 650 milionů lidí, trpí nějakým postižením. 80 % postižených lidí, tj. 400 milionů, žije v rozvojových zemích. V České republice žije kolem jednoho milionu zdravotně postižených lidí.

Děkujeme, spřízněné organizaci - Infolistům Zrnka, z. s. za zveřejněné články

Stránky