Velikonoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den první

V sobotu 23. března 2024 se v rámci Dne otevřených dveří spojené s Velikonočním jarmarkem otevřely prostory Novopackého kláštera a Centra bez bariér. Bylo úchvatné, že se přišlo podívat mnoho návštěvníků nejen z Nové Paky a okolí, ale i z různých koutů celého Královéhradeckého a Libereckého kraje. Náš tým připravil pro stovky návštěvníků spoustu komentovaných prohlídek. Prostory byly vyzdobeny tak, že z každého koutu dýchala velikonoční atmosféra. Velmi se líbila výstava fotografií uspořádaná Martinem Lavickým v ambitu Novopackého kláštera. Děti měly příležitost vyrobit si v tvořivé dílničce nespočet drobností k nadcházejícím Velikonocům. Zaujaly i knihy pro děti od Nadi Hamanové z Pecky. Především se líbily rukodělné výrobky z našich chráněných dílen a od klientů sociálních služeb. Domácnosti tak budou zdobit originální keramická díla, tkané i šité drobnosti a krásné velikonoční dekorace. U dobré kávy a výtečných zákusků od cukrářek ze Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka, mohli přítomní v barokním sále sledovat promítání  o Životě bez bariér, který v tomto roce slaví 20 let činnosti. Náš tým velmi potěšila hojná účast, čehož si opravdu vážíme, neboť všichni jsme se pečlivě připravovali.
Prezentace tohoto typu jsou pro širokou veřejnost velkým přínosem, neboť  mnozí získali informace o poskytovaných sociálních službách, půjčovně kompenzačních pomůcek a o akcích, které se budou konat v Komunitním centru Novopackého kláštera v letošním roce.