Společenské akce

Velikonoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den druhý

V neděli 24. března 2024 pokračoval Den otevřených dveří spojený s Velikonočním jarmarkem. Obdobně jako v předešlém dni pokračoval program, kdy si návštěvníci prohlédli prostory Novopackého kláštera. U kávy v barokním sále probíhaly diskuse na téma sociální služby, akce v roce 2024 v Komunitním centru a nechyběly ani vzájemné informace o historii kláštera. V ambitu během nákupu krásných rukodělných výrobků hosté diskutovali nad fotografickou výstavou k dokumentárnímu filmu „Už není toho dechu“.

Velikonoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den první

V sobotu 23. března 2024 se v rámci Dne otevřených dveří spojené s Velikonočním jarmarkem otevřely prostory Novopackého kláštera a Centra bez bariér. Bylo úchvatné, že se přišlo podívat mnoho návštěvníků nejen z Nové Paky a okolí, ale i z různých koutů celého Královéhradeckého a Libereckého kraje. Náš tým připravil pro stovky návštěvníků spoustu komentovaných prohlídek. Prostory byly vyzdobeny tak, že z každého koutu dýchala velikonoční atmosféra. Velmi se líbila výstava fotografií uspořádaná Martinem Lavickým v ambitu Novopackého kláštera.

Výstava Martina Lavického „Už není toho dechu“

V ambitu Novopackého kláštera byla začátkem března 2024 instalována výstava černobílých fotografií p. Martina Lavického „Už není toho dechu“, která bude k dispozici do 24. května 2024, kdy veřejnost bude mít možnost výstavu shlédnout v rámci pořádání různých akcí. Fotografie zachycují čtyři roční období tvořící roční cyklus hospodáře Jiřičky. V ambitu je rozmístěno 30 fotografií.

Přednáška „Příběh Emílie Frejové, přeživšího lidického děvčete“

V pátek 23. února 2024 v barokním sále Novopackého kláštera uspořádalo MKS Nová Paka ve spolupráci s Českou křesťanskou akademií přednášku „Příběh Emílie Frejové, přeživšího lidického děvčete“.

Výstava dronových fotografií "Evropa z ptačí perspektivy"

Měsíčník Achát 2/2024

 

Vernisáž výstavy fotografií Tomáše Neuwirtha „Evropa z ptačí perspektivy“

Dne 5. ledna 2024 byla v recepci Novopackého kláštera vernisáží zahájena výstava dronových fotografií Tomáše Neuwirtha „Evropa z ptačí perspektivy“. Novopacký klášter je další zastávkou jeho putovní výstavy. Na výstavě jsou k zhlédnutí záběry pořízené ve dvanácti zemích Evropy. Výstava je pro veřejnost otevřena vždy v sobotu a v neděli od 14 do 16 hodin, a to do 29. ledna 2024.

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den druhý

V pondělí 27. listopadu 2023 se konal druhý den Předvánočního jarmarku a den otevřených dveří spojený s prodejem výrobků chráněných dílen a sociálních služeb. Bylo nám potěšením přivítat vzácné hosty - bývalého senátora a starostu města Jičín Mgr. Jiřího Lišku s manželkou a paní Blanku Čílovou s dcerou. Děkujeme za podporu všem, kteří zavítali do Novopackého kláštera a finančním darem i nákupem originálních výrobků podpořili organizaci Život bez bariér, z.ú.

 

Akci podpořily:

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den první

Děkujeme všem, kteří přišli a věnovali nám nejen finanční příspěvek, ale také nákupem výrobků chráněných dílen a sociálních služeb podpořili celkovou činnost Života bez bariér, z.ú. Neděle dne 26. listopadu 2023 byla s návštěvníky snad ze všech koutů Královéhradeckého, Libereckého a Středočeského kraje velmi příjemným dnem. Srdečně děkujeme.
V pondělí 27. listopadu bude obdobný program a to komentované prohlídky, pomítání v sále a něco dobrého ke kávě.
Děkujeme za návštěvu a podporu.

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří

Benefiční koncert pro Dorotku

V neděli 19.11.2023 proběhl v barokním sále Novopackého kláštera „Benefiční koncert pro Dorotku“, na kterém účinkoval dívčí pěvecký sbor Slunečnice, dámská vokální skupina Belle Mama, moderovala a na saxofon hrála Zuzana Havlová. Díky hojné účasti (135 návštěvníků) se vybrala částka 26.631,- Kč. Tento výtěžek pomůže Dorotce Nožičkové, dívce trpící syndromem Dravetové - jedná se o závažnou formu myoklonické epilepsie. Velké díky patří všem, kteří pomáhali při realizaci nebo se akce zúčastnili.

Vítání občánků

V sobotu 11. listopadu se konal velký den pro všechny nové občánky města Nová Paka. Již podruhé se tato velká společenská akce konala v prostorách Novopackého kláštera. V barokním sále kláštera se sešlo celkem 23 miminek, které pan starosta Pavel Bouchner a zastupitel města Nová Paka a radní Královéhradeckého kraje Rudolf Cogan společně přivítali a obdarovali pamětním listem a jedinečných novopackým polodrahokamem. Všichni noví občánci dostali také pozvánky do Městské knihovny.

Poslední filmový večer Karla Pokorného

Ve čtvrtek 9.11. 2023 jsme se sešli v barokním sále Novopackého kláštera na akci s názvem Poslední filmový večer Karla Pokorného, která se již mnoho let stala listopadovou stálicí kulturního programu v Nové Pace. Pan Pokorný, zarputilý oldskaut a videodokumentarista, je plodným autorem. Za svou amatérskou kariéru naservíroval veřejnosti kolem čtyřiceti krátkých filmů, ve kterých se věnoval různorodé problematice. Tento cenami ověnčený filmař se s námi rozloučil derniérou k životnímu jubileu 90 let. Poslední promítání navštívilo více než 70 diváků a celý večer provázela přátelská atmosféra.

Koncert učitelů ZUŠ Nová Paka

V pondělí 2. října 2023 potěšili v refektáři Novopackého kláštera packou veřejnost svou hrou, zpěvem a tancem učitelé ZUŠ Nová Paka a jejich hosté. V barokním sále zazněly písně a skladby klasické (Beethoven, Mozart aj.), ale i songy vlastní, autorské (Karel Jiroš). Zlato v hrdle předvely svým zpěvem Jana Stehr, Nela Viktorová, Barbora Bouchnerová a Magda Uhlířová, která navíc hrála i na violu da gamba. Kytaru bravurně ovládal Karel Jiroš. Citeru rozezněl René Král, perkuse Vlastislav Buchar.

Beseda s autorem na téma „Dokud peču, žiju?“

Dne 21. 9. 2023 se v barokním sále Novopackého kláštera konala beseda „Dokud peču, žiju!“. Paní Iva Trhoňová – autorka skvělých pekařských kuchařek přijela spolu s manželem z Kyjova u Brna, aby vyprávěla o svém životě, podiskutovala o pečení. Její vyprávění a setkání bylo skutečně jedinečné a úžasné. Následovala diskuze, která byla opravdu zajímavá. Součástí besedy byla soutěž o nejlepší kváskové nebo drožďové pečivo. Pro soutěžící, kteří přinesli na setkání upečené kváskové či drožďové pečivo, byl jeho vlastní pekařský výrobek vstupenkou.

Slavnostní otevření Novopackého kláštera

Den první - dne 5. 9. 2023 přijali pozvání na slavnostní otevření Novopackého kláštera zástupci města Nová Paka, Královéhradeckého kraje, sponzoři, podporovatelé a všichni, kteří se více než 17 let společně se Životem bez bariér podíleli na obnově kláštera. To, že klášter je nyní zčásti opraven a je skvostem města Nová Paka stálo mnoho sil, dobré spolupráce a vděčnosti k těm, kteří po celou dobu různým způsobem pomohli dobré věci. Více než 120 hostů mělo možnost využít program, který byl připraven týmem Života bez bariér.

Stránky