Kulturní a společenské akce

Hlavní kulturně společenskou akcí občanského sdružení, která je určená pro osoby se zdravotním postižením a seniory, je festival Hraní bez hranic.

Jedná se o jednodenní divadelní festival osob se zdravotním postižením, kterého se může zúčastnit jakýkoliv soubor či skupina složená ze zdravotně postižených a seniorů, kteří by si rádi chtěli na chvíli, vedle role diváků, vyzkoušet také roli účinkujících a předvést ostatním krátké kulturní vystoupení.

Můžete zazpívat, zatancovat, přehrát krátkou scénku, zahrát divadlo či se s námi podělit o jakýkoliv jiný hudebně, divadelně či tanečně laděný výstup.

Festival se koná každý rok na podzim, v areálu občanské sdružení v Nové Pace, kde budete mít k dispozici krásné venkovní prostranství s podiem a nezbytnou technikou, a kromě vystoupení ostatních účinkujících se můžete těšit na doprovodný program a výborné občerstvení.

Pokud ještě váháte, zda se na festival přihlásit, nechte se inspirovat a prohlédněte si výběr z fotografií, pozvánek a novinových článků dokumentujících průběh předchozích ročníků festivalu, naleznete je zde.

Přijďte se pobavit do Života bez bariér a kontaktujte vedoucí sociálních služeb sdružení, která Vám ráda poskytne bližší informace. 

 

Vedle pravidelných akcí pro Vás pořádáme také akce jednorázové, jakou jsou např. výstavy, přednášky, promítání dokumentárních filmů, a další. Informace o nich naleznete na hlavní straně našich www stránek v sekci Připravujeme.

 

Srdečně Vás zveme také na kulturně společenské akce určené široké veřejnosti  

     

Pokud Vás kulturní akce nelákají, podívejte se na informace o dalších akcích a projektech sdružení, které jsou určené  zdravotně postiženým a seniorům, věříme, že Vás některá z nich zaujme.  

 

 

Beseda s ing. Janou Vohralíkovou - „Co obnáší práce kancléřky prezidenta ČR“

Dne 30. května 2024 proběhla v refektáři kláštera v Nové Pace beseda s velmi zajímavým hostem ing. Janou Vohralíkovou. Profesní životopis paní Vohralíkové je velmi bohatý, ale do podvědomí široké veřejnosti se zapsala hlavně jako vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Petra Pavla. Setkání s Janou Vohralíkovou, dámou velmi empatickou s bohatými zkušenostmi, bylo pro všechny zúčastněné velmi obohacující.

Absolventský koncert žáků ZUŠ Nová Paka

Ve středu 24. dubna 2024 se v poradenské místnosti Novopackého kláštera konal Absolventský koncert žáků studujících na Základní umělecké škole v Nové Pace. V průběhu vystoupení se představila a vystoupila část žáků hudebního oboru absolvujících první nebo druhý cyklus základního vzdělávání.

 

Absolventský koncert gambové třídy Magdy Uhlířové

Ve středu 3. dubna 2024 se v barokním sále Novopackého kláštera konal historicky první Absolventský koncert žáků studujících hru na violu da gamba ve třídě Magda Uhlířová, jejich přátel a hostů ze Základní umělecké školy v Nové Pace.

Velikonoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den druhý

V neděli 24. března 2024 pokračoval Den otevřených dveří spojený s Velikonočním jarmarkem. Obdobně jako v předešlém dni pokračoval program, kdy si návštěvníci prohlédli prostory Novopackého kláštera. U kávy v barokním sále probíhaly diskuse na téma sociální služby, akce v roce 2024 v Komunitním centru a nechyběly ani vzájemné informace o historii kláštera. V ambitu během nákupu krásných rukodělných výrobků hosté diskutovali nad fotografickou výstavou k dokumentárnímu filmu „Už není toho dechu“.

Velikonoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den první

V sobotu 23. března 2024 se v rámci Dne otevřených dveří spojené s Velikonočním jarmarkem otevřely prostory Novopackého kláštera a Centra bez bariér. Bylo úchvatné, že se přišlo podívat mnoho návštěvníků nejen z Nové Paky a okolí, ale i z různých koutů celého Královéhradeckého a Libereckého kraje. Náš tým připravil pro stovky návštěvníků spoustu komentovaných prohlídek. Prostory byly vyzdobeny tak, že z každého koutu dýchala velikonoční atmosféra. Velmi se líbila výstava fotografií uspořádaná Martinem Lavickým v ambitu Novopackého kláštera.

Výstava Martina Lavického „Už není toho dechu“

V ambitu Novopackého kláštera byla začátkem března 2024 instalována výstava černobílých fotografií p. Martina Lavického „Už není toho dechu“, která bude k dispozici do 24. května 2024, kdy veřejnost bude mít možnost výstavu shlédnout v rámci pořádání různých akcí. Fotografie zachycují čtyři roční období tvořící roční cyklus hospodáře Jiřičky. V ambitu je rozmístěno 30 fotografií.

Vernisáž výstavy fotografií Tomáše Neuwirtha „Evropa z ptačí perspektivy“

Dne 5. ledna 2024 byla v recepci Novopackého kláštera vernisáží zahájena výstava dronových fotografií Tomáše Neuwirtha „Evropa z ptačí perspektivy“. Novopacký klášter je další zastávkou jeho putovní výstavy. Na výstavě jsou k zhlédnutí záběry pořízené ve dvanácti zemích Evropy. Výstava je pro veřejnost otevřena vždy v sobotu a v neděli od 14 do 16 hodin, a to do 29. ledna 2024.

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den druhý

V pondělí 27. listopadu 2023 se konal druhý den Předvánočního jarmarku a den otevřených dveří spojený s prodejem výrobků chráněných dílen a sociálních služeb. Bylo nám potěšením přivítat vzácné hosty - bývalého senátora a starostu města Jičín Mgr. Jiřího Lišku s manželkou a paní Blanku Čílovou s dcerou. Děkujeme za podporu všem, kteří zavítali do Novopackého kláštera a finančním darem i nákupem originálních výrobků podpořili organizaci Život bez bariér, z.ú.

 

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří - Den první

Děkujeme všem, kteří přišli a věnovali nám nejen finanční příspěvek, ale také nákupem výrobků chráněných dílen a sociálních služeb podpořili celkovou činnost Života bez bariér, z.ú. Neděle dne 26. listopadu 2023 byla s návštěvníky snad ze všech koutů Královéhradeckého, Libereckého a Středočeského kraje velmi příjemným dnem. Srdečně děkujeme.
V pondělí 27. listopadu bude obdobný program a to komentované prohlídky, pomítání v sále a něco dobrého ke kávě.
Děkujeme za návštěvu a podporu.

 

Předvánoční jarmark a Dny otevřených dveří

Benefiční koncert pro Dorotku

V neděli 19.11.2023 proběhl v barokním sále Novopackého kláštera „Benefiční koncert pro Dorotku“, na kterém účinkoval dívčí pěvecký sbor Slunečnice, dámská vokální skupina Belle Mama, moderovala a na saxofon hrála Zuzana Havlová. Díky hojné účasti (135 návštěvníků) se vybrala částka 26.631,- Kč. Tento výtěžek pomůže Dorotce Nožičkové, dívce trpící syndromem Dravetové - jedná se o závažnou formu myoklonické epilepsie. Velké díky patří všem, kteří pomáhali při realizaci nebo se akce zúčastnili.

Poslední filmový večer Karla Pokorného

Ve čtvrtek 9.11. 2023 jsme se sešli v barokním sále Novopackého kláštera na akci s názvem Poslední filmový večer Karla Pokorného, která se již mnoho let stala listopadovou stálicí kulturního programu v Nové Pace. Pan Pokorný, zarputilý oldskaut a videodokumentarista, je plodným autorem. Za svou amatérskou kariéru naservíroval veřejnosti kolem čtyřiceti krátkých filmů, ve kterých se věnoval různorodé problematice. Tento cenami ověnčený filmař se s námi rozloučil derniérou k životnímu jubileu 90 let. Poslední promítání navštívilo více než 70 diváků a celý večer provázela přátelská atmosféra.

Senioři, nedejte se!

V úterý 31.10.2023  se v barokním sále Novopackého kláštera konalo ve spolupráci Města Nová Paka, Policie ČR společně s divadlem "VeTři" interaktivní divadlo. Herci nám předvedli tři krátké scénky na aktuální témata – jak se bránit podvodníkům a šmejdům. Scénky vždy okomentoval příslušník Policie ČR Aleš Brendl konkrétními podvody, na které lidé opravdu „naletěli“ a radil, jak se bránit a čeho se vyvarovat. 
Tématem bylo např. internetové seznamky, kdy především ženy přichází až o milionové částky, podomní prodeje, či podvody v bankovnictví.

Koncert učitelů ZUŠ Nová Paka

V pondělí 2. října 2023 potěšili v refektáři Novopackého kláštera packou veřejnost svou hrou, zpěvem a tancem učitelé ZUŠ Nová Paka a jejich hosté. V barokním sále zazněly písně a skladby klasické (Beethoven, Mozart aj.), ale i songy vlastní, autorské (Karel Jiroš). Zlato v hrdle předvely svým zpěvem Jana Stehr, Nela Viktorová, Barbora Bouchnerová a Magda Uhlířová, která navíc hrála i na violu da gamba. Kytaru bravurně ovládal Karel Jiroš. Citeru rozezněl René Král, perkuse Vlastislav Buchar.

Beseda s autorem na téma „Dokud peču, žiju?“

Dne 21. 9. 2023 se v barokním sále Novopackého kláštera konala beseda „Dokud peču, žiju!“. Paní Iva Trhoňová – autorka skvělých pekařských kuchařek přijela spolu s manželem z Kyjova u Brna, aby vyprávěla o svém životě, podiskutovala o pečení. Její vyprávění a setkání bylo skutečně jedinečné a úžasné. Následovala diskuze, která byla opravdu zajímavá. Součástí besedy byla soutěž o nejlepší kváskové nebo drožďové pečivo. Pro soutěžící, kteří přinesli na setkání upečené kváskové či drožďové pečivo, byl jeho vlastní pekařský výrobek vstupenkou.

Stránky