Bezbariérovost

MAPOVÁNÍ PŘÍSTUPNOSTI OBJEKTŮ A TURISTICKÝCH TRAS VE MĚSTĚ  NOVÁ PAKA

  popis objektů naleznete ZDE

    

 

Měření bezbariérovosti laserovým měřičem

současným trendem je objevování nových cest, které umožní lidem se zdravotním postižením zvolit si způsob života podle svých představ a žít tak samostatně. V této souvislosti si musíme uvědomit, že základní podmínkou aktivního zapojení člověka do života společnosti je přístupnost prostranství a staveb, jejich užívání a možnost se v nich volně pohybovat.

Štítky: 

SLEDOVÁNÍ BEZBARIÉROVOSTI - JAK JSME NA TOM S PŘÍSTUPNOSTÍ V PRAZE?

Štítky: 

ZAMĚSTNÁVÁNÍ LIDÍ S POSTIŽENÍM VE VEŘEJNÉM SEKTORU A JEHO BARIÉRY

Tisková konference - bariéry v Praze

Jsme na vozíku do Prahy jezdíme, bezbariérovost je většinou velmi špatná a nyní i v dalších uvažovaných etapách ze zdá se nic pro bezbariérovost hlavního města Praha nezmění ba naopak.

Informace č.: 37 – 2021 (Tisková konference – bariéry v Praze)

Vážení přátelé,

v úterý 30. 3. 2021 se uskutečnila tisková konference NRZP ČR k problematice zpřístupňování veřejného prostoru a přístupnosti nových technologií pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Štítky: 

Sledování bezbariérovosti - služba ve veřejném zájmu

Štítky: 

MIKROKOSMOS AUTOBUSÁK

Zdroj: Achát

Štítky: 

Vysočina má první speciální turistickou trasu pro vozíčkáře


 

Štítky: 

Návrh nádraží od Českých drah

Už jste viděli návrh nádraží od Českých drah?

Štítky: 

Internetové stránky obcí musí víc myslet na hendikepované

Štítky: 

Změny v bytě po padesátce

Zdroj: časopis 5+2 srpen 2020

Štítky: 

Komerční banka v Nové Pace je bez bariér

Komerční banka v Nové Pace je dalším objektem s bezbariérovým přístupem. Za úpravu nejen do Komerční banky, ale i do Umělecké základní školy patří dík městu Nová Paka, které elegantním řešením vyřešilo bezbariérový vstup do obou budov najednou.

Štítky: 

Bezbariérovost ve školách

Život bez bariér, z. ú. již 15 let upozorňuje na bariéry ve městě Nová Paka, dohlížel na zajištění bezbariérovosti přístupu do objektu v  Dolním Lánově na Vrchlabsku. Zakladatel organizace je členem akční skupiny v Jičíně, zabývající se strategií bezbariérovosti ve městě. Dne 9. 3.

Štítky: 

Historické památky na vozíku

Neseďte doma. Tam už to znáte. Jakmile vám to zdravotní stav umožní, naplánujte výlet a vydejte se vstříc novým zážitkům. Nabourání každodenního stereotypu vám vlije do žil novou energii. Až vyberete hrad nebo zámek, který byste chtěli navštívit a je v našem seznamu bezbariérových památek, raději se ještě ujistěte do jaké míry tam ta bezbariérovost je. Některé památky mají pro vozíčkáře přístupné pouze některé části areálu. Občas jsou to pouze nádvoří, parky a zahrady nebo jen přízemí. Často chybí bezbariérové WC nebo parkoviště není přímo u památky.

Štítky: 

KIA HANDY-MAN ŠIKULA bezbariérová auta pro invalidní vozíky

Dobrý den Všem, po ca sedmileté ,,práci po práci“, po odpolednách, víkendech, večerech, po oslovování tisíců osob z byznysu, politiky a veřejnosti a cestování za účelem podpory mobility pro imobilní osoby, zejména osob na elektrických invalidních vozících (zejména s tím nejtěžším postižením, jejich přepravu a ,,automobilitu“ evropské automobilky nijak neřeší /podpora výroby bezbariérových vozů jako v Japonsku, Koreji, atd.), ale i nakupujících žen, atd. (viz.

Štítky: 

Dokonale bezbariérové město v Rakousku

cestou z Vídně jsme se náhodou zastavili ve městě Tulnn na Dunaji. Uchvátilo nás svou dokonalostí - doprava, všude volné parkování, příroda, mobiliář, sportovní zázemí, 100% bezbariérovost, atd.

Zaujalo nás především podzemní parkování o několika patrech pod náměstím (jako jsem poznal kdysi v Bernu), náměstí plné lidí, trhů, obchůdků, cukráren, kaváren, odpočinkových zón, cykloparkingu, atd.

Stejně dokonalé bylo i okolí s turistickými, naučnými, odpočinkovými a cyklo-trasami.

Stránky