Bezbariérový nakladač

Návštěva ze společnosti Cummnis Czech Republic

Dne 3.7.2014 navštívil Život bez bariér, o.s. pan Jaroslav Ryba ze společnosti Cummins Czech Republic a spolu s kolegyní přivezli pro naše klienty a provoz našich sociálních služeb spoustu užitečných dárků. Firma Cummins spolupracuje se sdružením již několik let a to formou zajištění servisních prohlídek bezbariérového univerzálního nakladačekterý sdružení významně pomáhá při údržbě a revitalizaci novopackého areálu.  

Josef Fučík alias Jára Cimrman z Nové Paky očima redaktorů časopisu Můžeš

Spolupracovníci časopisu Můžeš strávili den v Životě bez bariér

Dne 17.10.2013 navštívili občanské sdružení Život bez bariér p. Pavel Hrabica a p. Jan Šilpoch, aby posbírali materiál pro článek do časopisu Můžeš, který bude popisovat nejenom životní poslání pana Josefa Fučíka, zakladatele občanského sdružení, ale také jeho každodení radosti a strasti.

"MOŽNÁ PŘIJDE I CHARITA"-pořad ČT 1 za účasti Života bez bariér

V sobotu, 28. září, měli zástupci Života bez bariér, o.s. jedinečnou příležitost zúčastnit se živého přenosu benefičního pořadu MOŽNÁ PŘIJDE I CHARITA, ve kterém řada známých osobností podpořila svou účastí Konto BARIÉRY, hlavní projekt Nadace Charty 77.

Moc děkujeme, že jsme mohli být při tom a zažít příjemný večer s lidmi, kterým osud hendikepovaných není lhostejný.

Na záznam pořadu, jehož součástí byla také reportáž z Nové Paky zachycující činnost Života bez bariér, o.s., se můžete podívat na webovém portálu České televize - zde.

Nadační fond Veolia informuje o činnosti občanského sdružení Život bez bariér

Ve čtvrtek 11. dubna navštívil v rámci monitorovacího dne naše sdružení ředitel Nadačního fondu Veolia, p. Jan Dolínek. V rámci jeho návštěvy informovali zástupci sdružení p. Dolínka o využití grantu Nadačního fondu Veolia, který sdružení získalo v roce 2012 díky spolupráci NFV a Nadace VINCI a seznámili jej s činnostmi sdružení a jeho plány do budoucna.

Budování jižní opěrné zdi u bývalé klášterní budovy

V roce 2012 se podařilo Životu bez bariér, o.s. dokončit jižní opěrnou zeď u bývalé klášterní budovy. Díky bezbariérovému bagříku a také pomoci dobrovolníků, například z pojišťovny Kooperativa, byla vybudována gabionová zeď, která bude sloužit jako plná náhrada klasické zdi do doby celkové rekonstrukce klášterní budovy.

Fotografie dokumentující práce realizované při výstavbě zdi si můžete prohlédnout zde.

Další informace týkající se doposud realizovaných etap projektu obnovy bývalé hlavní klášterní budovy, včetně fotodokumentace a architektonické studie, naleznetzde.