Dobrovolnické akce

Kooperativa pomáhala v Životě bez bariér

Dne 2. 10. 2018 přijeli naši organizaci Život bez bariér, z. ú. podpořit zaměstnanci společnosti Kooperativa, a. s. ze Dvora Králové nad Labem a Jičína. Parta 8 lidí nám pomohla s podzimním úklidem jak v budově Klášter, Centra bez bariér, tak i Vyšehradu. Během dne stihli dobrovolníci uklidit a přestěhovat spousty věcí z budov do budov v areálu.

Senátor navštívil dobrovolnický den v Životě bez bariér

Příjemnou a milou atmosféru dobrovolnické akce umocnila i návštěva senátora PČR a radního Královéhradeckého kraje Ing. Josefa Táborského, který přivezl pro dobrovolníky drobné dárky. O této akci také informuje na svých stránkách.

Nadace Wallace Toronta v Životě bez bariér

Dne 10.9.2016 uspořádala Nadace Wallace Toronta 10. ročník dobrovolnické akce. Z celé ČR nadace vybrala právě Život bez bariér z.ú. v Nové Pace. Více než 130 dobrovolníků pomohlo s úklidem kláštera, mytí oken, výrobou dárkových předmětů, nátěrem plotu, úklidem zahrady. Tolik pracovitých rukou areál kláštera snad ještě neviděl.

Akce dobrovolníků

Víte, jak probíhá údržba kompenzačních pomůcek?

10. června k nám do Života bez bariér přijeli neskutečně pracovití dobrovolníci ze společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s. Paní Rindtová Diana a pánové Herzán Martin a Polák Miroslav nám pomohli především s úklidem provozní místnosti půjčovny kompenzačních pomůcek

Jak pomáhá JILOS

Ve středu, 12. listopadu, se do prací v našem novopackém areálu zapojili zaměstnanci z firmy JILOS HORKA, s.r.o.kteří nám pomohli s pořezem větví, hrabáním listí a dalšími přípravami našeho lesoparku na období zimního spánku. Další skupina dobrovolníků z JILOSU k nám pak dorazila ve středu, 19. listopadu. Dobrovolníci nám pomohli především s mytím oken v Centru bez bariér a společně s klienty sociální rehabilitace stříhali látky a tapety pro chráněnou dílnu, která má před vánoci napilno. 

Počítačový program či hadr a kbelík? Dobrovolník se nezalekne ničeho

Dobrovolnictví musí člověka opravdu bavit, proto aby si dokázal užívat dobrý pocit, který představuje jedinou odměnu za jeho práci.

Doufáme, že takový dobrý pocit si ze Života bez bariér odnesli Jiří Trnka z ČSOB a František Válek z České spořitelny, kteří nám koncem září přišli pomoci v rámci dne pro dobrou věc, který pomáhá zprostředkovat portál ZAPOJIM SE

Kraj ocenil ty, kteří nalezli seberealizaci v sociálních službách

Dne 24. září 2014 se naše organice Život bez bariér, o. s. zúčastnila slavnostního vyhlášení 4. ročníku Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách. Obdrželi jsme nominaci hned ve dvou kategoriích: „Poskytovatel sociální služby“ a "Dobrovolník působící v sociální oblasti".

Na Vyšehradě uklízeli dobrovolníci Míši Rulíkové

Velice jsme uvítali pomoc celého týmu dobrovolníků ze společnosti T-mobile kteří si na nás v pátek 19. září udělali čas a přijeli za námi z Hradce Králové. Pod vedením Míši Rulíkové, které tímto děkujeme za opakovanou organizaci dobrovolnické akce, prošlo naše středisko Vyšehrad celkovým úklidem. Po obědě jsme brigádníky ještě využili na práci v Centru bez bariér, kde nám pomohli s úklidem po předešlé akci.

Exkurze klientů sociálních služeb na pobočce ČSOB Nová Paka

Dne 24. 6. 2014 se skupina klientů sociální rehabilitace a denního stacionáře Života bez bariér, o.s. zúčastnila exkurze na pobočce ČSOB Nová Paka. Vedoucí pobočky, p. Švandrlík, připravil pro klienty zajímavou prezentaci, která je seznámila se základními bankovními produkty.

Klienti se například dozvěděli, k čemu slouží běžný účet a co je potřeba k jeho založení, jaké bankovní produkty mohou využít za účelem spoření, či jak se lze pojistit proti ztrátě či odcizení platební karty.    

Dobrovolnice z ČPP v Životě bez bariér

Ve středu, 11. 6. 2014, přijely do areálu občanského sdružení Život bez bariér paní Kateřina Dušková a paní Ivana Endrychová z České podnikatelské pojišťovny, aby v rámci dobrovolnické akce portálu Zapojím.se pomohly pracovníkům sdružení s přípravou 8. ročníku benefičního festivalu Klášter žije!.

Pomoc zástupců Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů

V sobotu dopoledne, dne 7.6.2014, byl ve znamení příprav benefičního festivalu Klášter žije!. Zástupci Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů z Jičína pod vedením p. Karla Neckáře přijeli a pomohli pracovníkům občanského sdružení Život bez bariér s posekáním trávy, úklidem venkovního prostranství a také například se stavbou velkoplošného stanu a menších stánků.

Dobrovolnice z České pojišťovny v Životě bez bariér

Dne 17. května přijela naše sdružení podpořit slečna Andrea Voštová z pražské centrály České pojišťovny, která se rozhodla zapojit do Mezinárodního dobrovolnického dne Give & Gain Day 2013 a věnovala jeden svůj pracovní den veřejně prospěšné činnosti.

Exkurze klientů sociálních služeb na pobočce ČSOB Nová Paka

Dne 25. 4. 2013 se skupina klientů sociální rehabilitace a denního stacionáře zúčastnila exkurze na pobočce ČSOB Nová Paka. Vedoucí pobočky, p. Švandrlík, připravil pro klienty zajímavou prezentaci, která je seznámila jak s historickým vývojem jednotlivých druhů platidel, tak také se základními bankovní produkty.

Dobrovolníci z T-Mobile v Životě bez bariér

Dne 25. 6. 2013 přijeli naše sdružení podpořit zaměstnanci společnosti T- Mobile z Hradce Králové. Parta 8 lidí nám pomohla s jarním úklidem a s přípravou akce Čarodějnice na klášteře. Za jediný den se podařilo uhrabat park, zamést prostranství v areálu Centra Klášter, postavit stánky, uklidit zázemí pro akci a další. Areál pro činnost sdružení je rozlehlý a nejen z těchto důvodů je pro nás pomoc dobrovolníků velkým přínosem.

Stránky