Sponzoring

Potravinová sbírka pro Život bez bariér, z.ú.

V sobotu 13. dubna 2024 se v prodejně Penny Market v Nové Pace konala potravinová sbírka pro potřebné, při které asistovalo sedm dobrovolníků z řad Života bez bariér, z.ú. Celkem se vybralo 532,04 kg potravin a drogistického zboží. Pomoc prostřednictvím potravinové sbírky je zaměřena především na seniory, rodiny v krizi, samoživitele a handicapované občany.  Sbírka potravin probíhala napříč Českou republikou a akce se zúčastnilo celkem 2100 obchodů. Život bez bariér, z.ú. byl jednou z podpořených organizací.

Štítky: 

Sbírka na projekt „Parkoviště sociálních služeb“

Rádi bychom poděkovali všem přispivatelům, kteří podpořili Život bez bariér, z.ú., Nová Paka finanční částkou v rámci programu "ČSOB pomáhá regionům". Díky Vám všem jsme se umístili na druhém místě v Královéhradeckém kraji. Přispěli jste částkou 37.949,- Kč a dar od ČSOB činí 40.000,- Kč. Získali jsme tak téměř 80.000,- Kč na projektovou dokumentaci, což pro nás znamená první krůček pro realizaci „Parkoviště sociálních služeb“.

Moc děkujeme všem za podporu!

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Život bez bariér, z.ú. Nová paka provozuje 19 let půjčovnu kompenzačních pomůcek, která je navazující sociální službou odborného sociálního poradenství. V roce 2023 byly zapůjčeny polohovací postele, mechanické a elektrické vozíky, koupelnové programy, schodolezy, motomedy, chodítka a další pomůcky více než 100 zájemcům z Královéhradeckého kraje, Libereckého kraje, ale i z dalších krajů. Třetina pomůcek byla zapůjčena zájemcům z Nové Pace a mnoho pomůcek putovalo do okolních obcí například do Staré Paky, Lázní Bělohrad a do Jičína.

Spolupráce s HENDIK.CZ

Na stránkách www.hendik.cz najdete několik výrobků, jejichž nákupem pomůžete hendikepovaným klientům Života bez bariér v Nové Pace, oddělení denního stacionáře B – uživatelé s Alzheimerovou chorobou.
Jedná se o textilní rukojeť, díky níž uživatelé snadno vystoupí z osobního auta. Dále o povlak na invalidní vozík a protiskluzovou podložku na křeslo, jejichž používání zajistí pohodlí a bezpečnost uživatelů.
Více informací na :

Článek o nás v časopise MŮŽEŠ

Můžeš - čtení pro ty, kteří se nevzdávají

Dne 19. 5. 2023 navštívil Život bez bariér, z.ú. redaktor Radek Musílek s fotografem z časopisu Můžeš. Cílem milé návštěvy bylo dozvědět se více o historii, současnosti a budoucnosti organizace Život bez bariér, z.ú., kterou založil Josef Fučík s manželkou.

Nábytek pro Život bez bariér, z. ú.

OKsystem ,a. s. se sídlem v Praze věnoval naší organizaci krásný kancelářský nábytek. V současné době připravujeme do naší rozrůstající se organizace další zázemí pro administrativní pracovníky. Život bez bariér, z. ú. v Nové Pace v současné době poskytuje sociální služby pro seniory a handicapované, zajišťuje ubytování pro tělesně postižené, zaměstnává osoby s OZP a provozuje rozsáhlou půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Štítky: 

Slavnostní předání nových vozů pro Konto Bariéry

Dne 23. 3. 2023 v hypermarketu Globus Praha Zličín byly organizacím Životu bez bariér z. ú,  MCU Koloseum a Otevřená OKNA předány nové vozy značky FORD. Všechny organizace i zástupci Života bez bariér měli možnost Nadaci Charty 77, zástupcům Globus Zličín poděkovat a představit činnost organizace, poslání či vize do budoucna. Ford Tourneo Connet je „autem splněných přání „pro naše zaměstnance a klienty, jak uvedla ředitelka Jitka Fučíková. Upřesnila, že organizace provozuje denní stacionář i pro klienty i s Alzheimerovou chorobou či demencí.

Děkujeme, že nám pomáháte i v roce 2023

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem úžasným sponzorům, kteří nás během ledna a února podpořili a darovali nám především drogerii a papírenský sortiment, který využijeme na všech střediscích naší organizace.

Velké díky patří:

Štítky: 

Máme chráněné počítače, díky firmě ESET

chtěli bychom touto cestou poděkovat firmě ESET software spol. s r. o., která nám už několikátý rok poskytla na celý rok 2023 antivirový program na naše IT zařízení jako je PC, noootebooky, tablety atd.
Jsme za tento dar vděčni, protože nás ochrání před škodlivými viry a nemusíme se bát na počítačích pracovat.
Více o společnosti ESET software spol. s r. o., a jejích produktech, se dočtete na webových stránkách www.eset.cz

Štítky: 

Poděkování za rukavice a brýle

Firma MEWA Textil-Service s.r.o předala prostřednictvím zástupce rukavice a brýle pro naši organizaci Život bez bariér z. ú. Areál, kde sídlíme, je rozlehlý a pro údržbu tyto ochranné pracovníky pomůcky jsou velkým přínosem. Práce v parku, na zahradě, na zahrádce, úklidy prostranství. Tam všude tyto pomůcky využijeme. Opravujeme kompenzační pomůcky, pro údržbáře, kteří pomůcky sváří, natírají, kompletují jsou ochranné brýle a rukavice nezbytným denním pomocníkem.

Vážíme si toho, že na naši organizaci dárci nezapomínají a za to velmi děkujeme.

Štítky: 

Ford Tourneo Connect pro Život bez bariér

Život bez bariér z. ú. se sídlem v Nové Pace získal darem od Nadace Charty 77 nový vůz Ford Tourneo Connect.  V každodenním životě neziskovky jsou těžké chvíle jak v ekonomice, ve vztazích a i v bezmoci nemít možnost a kapacitu jak pomoci potřebným. Doprava a vhodné vozidlo jsou při této práci klíčové. Ford Tourneo Connect je skvělý v tom, že pečovatel v něm převeze jak klienta, tak invalidní vozík.

Štítky: 

Poděkování všem úžasným sponzorům

rádi bychom chtěli poděkovat firmám, které nás podpořily v těchto dnech a dodali nám velmi potřebné sponzorské dary pro naše služby

ARDON SAFETY s.r.o. z Přerova a MEWA Textil-Service s.r.o. z Prahy nám darovaly ochranné brýle a pracovní rukavice, které používáme v rámci udržování celého areálu kláštera a nyní i na postupné přestěhování do posledního zrestaurovaného objektu.

Štítky: 

Život bez bariér odkoupil osobní vůz Dacia Dokker

je tomu již 6 let, kdy nabídla naší organizaci firma Kompakt spol. s r. o. Poděbrady v rámci projektu „Sociální automobil“ službu, zprostředkovat pronájem vozu Dacia Dokker. Místní i přespolní firmy a živnostníci se podíleli finančními prostředky. Tak jejich prezentace formou reklamy brázdily na autě napříč Královéhradeckým a Libereckým krajem. I Život bez bariér se podílel vlastní reklamou na kapotě vozu. Dacia Dokker je velkým přínosem pro naše sociální služby.

Tento víkend, přispíváte 2x

Hezký víkend všem!

Štítky: 

Stránky