Klášter žije

Benefiční festival Klášter žije v Achátu

Červen v Životě bez bariér

Klášter opět ožil benefičním festivalem

pojedenácté se první červnovou sobotu do areálu novopackého kláštera sjeli fanoušci rockové hudby, aby si užili benefiční festival KLÁŠTER ŽIJE, pořádaný Životem bez bariér.  Účelem benefice je získat finanční podporu na obnovy klášterního areálu a můžeme s radostí konstatovat, že se i letošní ročník vydařil. Počasí nám přálo a díky tomu a kvalitnímu programu se areál naplnil návštěvníky všech věkových kategorií od dětí po seniory.

Štítky: 

Komunál jako každý rok na Klášteře žije!

Komunál, dříve Komunální odpad, je rock-metalová kapela z Chlumce nad Cidlinou založená v roce 1992. Lídrem skupiny je zpěvák Luboš Suchánek.[1] Další členové kapely jsou Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara), Filip Litera (baskytara), Radek Plachetka (kytara).

Štítky: 

Kapela Fénix nám zahraje na Klášteře žije!

Kapela vznikla v Jičíně a již od začátku hrají v pětičlenné sestavě. Veškeré skladby jsou autorské, jedná se o styl na pomezí hard rocku a heavy metalu. Kapela byla založena v roce 1999 a v ustálené podobě hraje od roku 2010. Fénix vydal 7 CD.

Štítky: 

Klášter žije s kapelou Traktor

Počátek kapely Traktor můžeme datovat na jaro 2001, kdy se dali dohromady bývalí členové kapel Tarantula a Wizard, tzn. Standa Balko, Martin Kapek a Karel Ferda. Tohle trio zhruba po roce doplnili Pavel Balko (dříve taky Tarantula) a Petr Bartošek. Tím vzniká stěžejní platforma Traktoru. Veřejně se Traktor prezentuje na různých hudebních akcích, hlavně ve festivalové sezóně, jaro a podzim bývají ve znamení Club Tours. V roce 2004 vychází u Popron Music debutové album S vlečkou se to lépe táhne s netradičním hitem Pamela. K tomuto songu je následně natočen videoklip.

Štítky: 

Představujeme kapelu Alchymie, která bude hrát na benefiční akci Klášter žije!

Alchymie .... možná osudové spojení ...

A i to se dá říct o nich :-)

Štítky: 

Pestrá tombola

Jako minulý rok festival KLÁŠTER ŽIJE! obohatíme tombolou, na kterou jsme sehnali více jak 300 cen. Mimo dárkových předmětů v ní najdete také Becherovky jak už velké, tak i malé, alkohol, batohy, hudební CD a DVD, RC modely nebo vstupenky na koncerty, kancelářské věci, kšiltovky, drogeristické věci, trička festivalu, trička skupin, kalendáře, originální otevíráky, vůně a spousta dalších

Koupí losů do tomboly podpoříte provoz sociálních služeb. Dále připravujeme stánky s výrobky naší chráněné dílny a festivalovými tričky.

Štítky: 

Už víme letošní program na BENEFIČNÍ FESTIVAL KLÁŠTER ŽIJE!

Letošní, již 11. ročník, festivalu Klášter žije! se uskuteční 3. června v areálu Života bez bariér, z.ú.  v Nové Pace - Opolského 165 (areál bývalého kláštera, pozdější nemocnice).

 

Těšíme se na Vás!

Štítky: 

Novopacký klášter žije již po jedenácté

Festival Klášter žije! již v červnu

Život bez bariér, z.ú pořádá v Nové Pace dne 3. 6. 2017 již 11. ročník benefičního hudebního festivalu pod názvem Klášter žije!. Program bude i letos rozmanitý. Brány areálu novopackého kláštera se otevřou v 17: 30 hod. a do půlnoci se příznivci naší organizace a rockoví fanoušci můžou bavit na vystoupení 4 kapel a užít si doprovodný program. A jaké kapely letos oživí klášter? V rámci TOUR 2017 25 LET S VÁMI vystoupí kapela Komunál, poprvé ve městě vystoupí kapela Traktor z Hranic na Moravě a Alchymie z Chlumce nad Cidlinou. Festival zakončí jičínská kapela Fénix.

Štítky: 

Pozvánka na Klášter žije!

Štítky: 

Program akcí Života bez bariér v roce 2017 - přidejte se k nám!

10. ročník festivalu Klášter žije je minulostí

Ve dnech 3. – 4. 6. 2016 jsme pořádali již 10. ročník hudebního festivalu Klášter žije, jehož cílem je pobavit návštěvníky a hudební fanoušky, upoutat jejich pozornost a ukázat jaké využití může mít léta nevyužívaná a nyní námi znovu obnovená novopacká dominanta – areál bývalého kláštera a nemocnice.

Podle paní ředitelky naší organizace Život bez bariér, z.ú. Jitky Fučíkové to byl nejlepší ročník. „Musím především poděkovat všem zaměstnancům, jejich kamarádům nebo rodinným příslušníkům, kteří se na přípravě a vlastní organizaci podíleli.“ začíná ohlédnutí za festivalem Jitka Fučíková.

Tombola bude rozmanitá

Letošní festival obohatíme tombolou, na kterou jsme sehnali 300 cen. Mimo dárkových předmětů v ní najdete také drogistické a sportovní zboží, Becherovku, batohy, hudební CD a DVD, RC modely nebo vstupenky na koncerty, motosraz a ME v autocrossu v Nové Pace. Koupí losů do tomboly podpoříte provoz sociálních služeb. Dále připravujeme stánky s výrobky naší chráněné dílny a festivalovými tričky.

Těšíme se na vaši návštěvu a pevně doufáme, že tento ročník bude stejně příjemný jako ročníky předešlé.

Štítky: 

Stránky