Akce uživatelů sociálních služeb

Květen 2023 na Denním stacionáři B (Lady Club a Gentleman Club)

Nastává nám jeden z nejhezčích měsíců v roce. Květen – zvaný zároveň i máj, lásky čas. Příroda v rozpuku, člověk se snadno chytí do sítí lásky. Po dlouhé zimě se příroda probouzí, všechno se zelená i kvete.

Květen na sociální rehabilitaci

Světem letí novina, že prý květen začíná. Všechno kvete, krásně voní, motýlci se spolu honí.

Do projektu „Historie panovníků v Čechách“ si naši uživatelé pro měsíc květen zvolili jedinou vládnoucí ženu na českém trůně Marii Terezii. Společně jsme si vyhledali a přečetli mnoho informací a zajímavostí z učebnic, knih i internetu. Shlédli jsme vzdělávací videa a ukázku televizní minisérie o této panovnici.

Únor na sociální rehabilitaci

„Únor bílý pole sílí“, povídala babička. Za komínem vítr kvílí, spěcháme do teplíčka.

Únorový příběh Gentleman a Lady Clubu

Leden na sociální rehabilitaci

Tak už je tu zase leden, ten, co vládne sněhem, ledem. Narazíme beranice, navlékneme rukavice.

Těšíme se na Hraní bez hranic

Hraní bez hranic je akce, kterou pořádá naše organizace Život bez bariér, z.ú.. Letos nás čeká už 6. ročník a v programu vystupujících souborů můžete najít spoustu organizací, které pomáhají zdravotně postiženým lidem nebo základní a mateřské školy z Novopackého regionu. Této akce se také zúčastní přátelé Polského svazu nevidomých z Dzierżoniowa.

 

Naši klienti si užili ples v Zálabí

V úterý 15.3.2016 jsme se s klienty z denního stacionáře zúčastnili již po osmé společenského plesu pro lidi s hendikepem v ZC Zálabí ve Dvoře Králové n/L.

Letní kavárna klientů denního stacionáře očima paní Růžičkové

Zdroj: Časopis Achát březen 2016

S magistrem Lubošem Tomanem na téma Vztahy a sexualita

Dnes, 15.února, opět navštívil Život bez bariér Mgr. Luboš Toman z Pedagogicko-psychologické poradny v Jičíně, který tentokrát mluvil s klienty denního stacionáře na téma VZTAHY A SEXUALITA. Sex samozřejmě patří k životu i lidí s mentální a fyzickým postižením, pro něž je stejně důležitý, jako pro nás ostatní. 

Přednáška Partnerství a sexualita

V pondělí 15. února 2016 proběhla v Centru bez bariér přednáška na téma Partnerství a sexualita pod vedením Mgr. Luboše TomanaPedagogicko-psychologické poradny v Jičíně, které se účastnili také klienti sociální rehabilitace.

Zuby si zaslouží péči a pozornost - přednáška o dentální hygieně

O tom, že i zuby si zaslouží péči a pozornost přesvědčila v rámci své přednášky klienty denního stacionáře a sociální rehabilitace studentka lékařské fakulty oboru dentální hygiena, sl. Pavlína Forétková. Čím více času věnujeme prevenci zubního kazu a výchově ke zdravému životnímu stylu, tím máme větší pravděpodobnost uchovat si celkovou rovnováhu organismu.

Naši klienti bojovali o medaile na Zimních hrách v Horní Malé Úpě

Každoročně se část klientů denního stacionáře Života bez bariér účastní Zimních her Českého hnutí Speciálních olympiád . Nejinak tomu bylo i letos. Závody se konaly v týdnu od 10. do 15. ledna v Horní Malé Úpě. Proč se vlastně taková akce koná? Proto, aby si mohli zasportovat a zazávodit i lidé s mentálním postižením. Tito lidé se v běžném životě potýkají s řadou problémů. Například je pro ně složité porozumět informacím, které se na nás všechny valí každý den ze všech stran. Také mohou mít problém srozumitelně říci, co potřebují či co je trápí. Anebo potřebují více času na to, aby se o něčem rozhodli či si zvykli na něco nového v jejich životě. Často je jejich postižení doprovázeno také pohybovým omezením. Proto je výkon účastníků Speciální Olympiády posuzován pouze v hranicích toho, co jim umožní jejich pohybové a další schopnosti, a každému se nakonec dostane ocenění a uznání.
Celkem 6 klientů našeho denního stacionáře se v rámci olympiády zúčastnilo závodů jak v běžeckém tak ve sjezdovém lyžování. 

Nenechali jsme si ujít Halloweenskou zábavu

Dne 3.11.2015 jsme přijali pozvání od společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením ,pobočný spolek Dvůr Králové na tradiční HALLOWEENSKOU ZÁBAVU. Zábava se opět konala v Zábavním centru Zálabí, kam jsme se vypravili s klienty našich služeb denní stacionář a sociální rehabilitace. Halloweenské odpoledne plné masek, tance, zábavy a veselí byl nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné.

Děkujeme organizátorům zábavy a za rok se budeme těšit na shledanou.

Přečtěte si také o dalších zážitcích klientů sociálních služeb, které si odvezli z již proběhlých akcí a výletů.

Diskohrátky s kamarády 2015

7. října 2015 jsme s uživateli denního stacionáře a sociální rehabilitace přijali pozvání od Stacionáře Kamarád Jičín na "Diskohrátky s kamarády". Zábava se konala v Masarykově divadle města Jičín. Na akci se naši klienti už dlouho těšili. Diskohrátky byly už po několikáté zárukou výborné zábavy, tance a setkání s přáteli. Děkujeme Kamarádům za krásné odpoledne.

Přečtěte si také o dalších zážitcích klientů sociálních služeb, které si odvezli z již proběhlých akcí a výletů.

Provoz denního stacionáře podpořili 2015 tito naši partneři, kterým velice děkujeme:
WEIL, GOTSHAL – nadační fond 
státní podnik Lesy ČR

   

Pod nohami máme poklady naší země - návštěva novopacké klenotnice

Pod nohami máme poklady naší země.....  jsme se dozvěděli při návštěvě klenotnice v Nové Pace, kterou jsme v září absolvovali s klienty služby sociální rehabilitace. Měli jsme možnost si prohlédnout všechna tři patra, protože objekt je bezbariérový. Jako výprava jsme navštívili všechny expozice a na vlastní oči se přesvědčili, že i poblíž Centra bez bariér nabízí město Nová Paka dostatek kulturních zážitků, které jsou dostupné i pro vozíčkáře. Měli jsme možnost klidu a prostoru užít si atmosféry darů země a nechat na sebe působit umělecká díla v oddělení spiritismu. Návštěva uživatele sociální služby natolik zaujala, že pracovnice naplánovali delší pobyt v klenotnici, kde si klienti budou moci ve větším časovém prostoru navnímat umělecké obrazy,  popřemýšlet o pocitech, jaké v nich vyvolávají a popřípadě si v tak zajímavém prostředí namalovat obraz vlastní.

Přečtěte si také o dalších zážitcích které si klienti odvezli z již proběhlých sportovních akcí a výletů a exkurzí, které jsme pro ně zorganizovali.

Stránky