Dobrovolnictví

Chtěli byste nám pomoci oživit novopacký klášterní areál?

Rádi byste udělali něco ve prospěch druhých? Zažili jiné prostředí, seznámili se s novými lidmi a zakusili, jaké to je pohybovat se v neziskové organizaci?

Dobrovolnictví  =  zajímavé zkušenosti a zážitky + příjemný pocit

Kontaktujte nás. Vaše pomoc je vždy vítána.

V dobrovolnictví neplatí žádné věkové hranice. Nezastupitelnou roli představují dobrovolníci z řad žáků a studentů i seniorů, kteří chtějí svůj volný čas věnovat druhý.

Příběhy o dobrovolnických akcí zorganizovaných na pomoc našemu sdružení naleznete zde

    

Teplé ponožky z Mácháče

Jako každoročně jsme i letos dostali od paní Dagmar Šantrůčkové a jejích kolegyň ze Starých Splavů desítky párů krásných ručně pletených ponožek. Ponožky předáme všem našim zaměstnancům a klientům v naší organizaci Život bez bariér jako jeden z mnoha malých dárečků na Vánoce.

Heslo pro letošní zimu: Máme teplé ponožky, nebude nám zima na nožky.

Velké díky paní Šantrůčkové a spol. a posíláme pozdrav na Mácháč!

Kooperativa pomáhala v Životě bez bariér

Dne 2. 10. 2018 přijeli naši organizaci Život bez bariér, z. ú. podpořit zaměstnanci společnosti Kooperativa, a. s. ze Dvora Králové nad Labem a Jičína. Parta 8 lidí nám pomohla s podzimním úklidem jak v budově Klášter, Centra bez bariér, tak i Vyšehradu. Během dne stihli dobrovolníci uklidit a přestěhovat spousty věcí z budov do budov v areálu.

Divadlo jinak s Životem bez bariér a Polským svazem nevidomých

Krásný den plný divadelně-hudebních představení proběhl v úterý, 15. září, v Městském kulturním středisku Nová Paka, kde pořádala novopacká organizace Život bez bariér, z.ú ve spolupráci se svými přáteli z Polského svazu nevidomých z Dzierżoniowa 2. ročník divadelního festivalu HRANÍ BEZ HRANIC – GRANIE BEZ GRANIC.

„Přijeli naši partneři z Polska, přijely soubory dětí a klientů sociálních služeb, přišla veřejnost, tleskalo se, hrálo se, tvořilo se, a to vše v pohodové a milé atmosféře“, shrnula průběh festivalu ředitelka Života bez bariér, Jitka Fučíková, a dodává: „Letošní ročník jsme si moc užili a podle prvních reakcí to vypadá, že se snad v Nové Pace líbilo všem, kteří na festival dorazili, včetně těch, kteří přijeli vůbec poprvé, což byly například děti ze ZŠ praktické a speciální z Hostinného anebo ze ZŠ speciální z Jaroměře“.

Jak jste s námi tvořili na festivalu Jičín město pohádky 2015

Od 9. do 13. září 2015 si v naší tvořivé dílničce na festivalu Jičín město pohádky vyrobily desítky dětí krásné výrobky.

Děkujeme všem, kteří k nám zavítali, za příjemné tvořivé chvilky i za podporu chráněné dílny Života bez bariér, která účastníkům festivalu nabízela hravé i praktické výrobky z keramiky, textilu a dalších materiálů. Velice děkujeme Janu Pechancovi a jeho kolegům z České pojišťovny, kteří nám pomáhali se zajištěním dílničky a kterým, jak doufáme, již přestalo od celodenního bušení kladívkem zvonit v uších. 

Víte, jak probíhá údržba kompenzačních pomůcek?

10. června k nám do Života bez bariér přijeli neskutečně pracovití dobrovolníci ze společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s. Paní Rindtová Diana a pánové Herzán Martin a Polák Miroslav nám pomohli především s úklidem provozní místnosti půjčovny kompenzačních pomůcek

Jak pomáhá JILOS

Ve středu, 12. listopadu, se do prací v našem novopackém areálu zapojili zaměstnanci z firmy JILOS HORKA, s.r.o.kteří nám pomohli s pořezem větví, hrabáním listí a dalšími přípravami našeho lesoparku na období zimního spánku. Další skupina dobrovolníků z JILOSU k nám pak dorazila ve středu, 19. listopadu. Dobrovolníci nám pomohli především s mytím oken v Centru bez bariér a společně s klienty sociální rehabilitace stříhali látky a tapety pro chráněnou dílnu, která má před vánoci napilno. 

Počítačový program či hadr a kbelík? Dobrovolník se nezalekne ničeho

Dobrovolnictví musí člověka opravdu bavit, proto aby si dokázal užívat dobrý pocit, který představuje jedinou odměnu za jeho práci.

Doufáme, že takový dobrý pocit si ze Života bez bariér odnesli Jiří Trnka z ČSOB a František Válek z České spořitelny, kteří nám koncem září přišli pomoci v rámci dne pro dobrou věc, který pomáhá zprostředkovat portál ZAPOJIM SE

Kraj ocenil ty, kteří nalezli seberealizaci v sociálních službách

Dne 24. září 2014 se naše organice Život bez bariér, o. s. zúčastnila slavnostního vyhlášení 4. ročníku Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách. Obdrželi jsme nominaci hned ve dvou kategoriích: „Poskytovatel sociální služby“ a "Dobrovolník působící v sociální oblasti".

Na Vyšehradě uklízeli dobrovolníci Míši Rulíkové

Velice jsme uvítali pomoc celého týmu dobrovolníků ze společnosti T-mobile kteří si na nás v pátek 19. září udělali čas a přijeli za námi z Hradce Králové. Pod vedením Míši Rulíkové, které tímto děkujeme za opakovanou organizaci dobrovolnické akce, prošlo naše středisko Vyšehrad celkovým úklidem. Po obědě jsme brigádníky ještě využili na práci v Centru bez bariér, kde nám pomohli s úklidem po předešlé akci.

Dobrovolnice z ČPP v Životě bez bariér

Ve středu, 11. 6. 2014, přijely do areálu občanského sdružení Život bez bariér paní Kateřina Dušková a paní Ivana Endrychová z České podnikatelské pojišťovny, aby v rámci dobrovolnické akce portálu Zapojím.se pomohly pracovníkům sdružení s přípravou 8. ročníku benefičního festivalu Klášter žije!.

Pomoc zástupců Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů

V sobotu dopoledne, dne 7.6.2014, byl ve znamení příprav benefičního festivalu Klášter žije!. Zástupci Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů z Jičína pod vedením p. Karla Neckáře přijeli a pomohli pracovníkům občanského sdružení Život bez bariér s posekáním trávy, úklidem venkovního prostranství a také například se stavbou velkoplošného stanu a menších stánků.

Hry bez hranic 2014 - sport, zábava a radost

Třetí úterý v květnu se již po deváté sešlo více než 170 sportovců ve sportovní hale 1. ZŠ v Nové Pace, kde pro ně  Život bez bariér, o.s. přichystal akci s názvem HRY BEZ HRANIC. Klienti z celkem 14 organizací, které poskytují sociální a vzdělávací služby v Královéhradeckém a Libereckém kraji, strálili dopoledne plné pohybu, zábavy a zdravého soutěžení.