Sport volný čas

Sledge hokejisté hráli v Nové Pace

Ve dnech 25.3. a 26.3.2016 se na zimním stadionu v Nové Pace uskutečnil exhibiční dvojzápas HC sledge Studénka versus Sledge Litvínov.

Mostecké koupaliště dostupné i handicapovaným

Léto je letos velmi horké až spalující a pro lidičky velmi unavující. Nejvhodnějším řešením na vysoké teploty a to i během noci, je najít si místo, kde lze odpočívat a zároveň si léto užívat. Klienti našich sociálních služeb se chtěli naučit, jak si v takové klimatické podmínce poradit a zachovat si zdravou kondici. Vyhledali si na internetu vhodné činnosti a nejvíce se jim zalíbilo koupání v přírodě s ohledem na jejich zdravotní indispozici.

2. kolo Integrovaného kuželníku 2013

V sobotu 8.6.2013 jsme vyjeli s uživateli Denního stacionáře a Sociální rehabilitace na 2. kolo Integrovaného kuželníku. Tentokrát se závody konaly v Březejci u Velkého Meziříčí. Akci pořádali Asociace integrovaných sportů, o.s. a iSK Vysočina ve spolupráci s Handicap Sport Club o.s. Velké Meziříčí.
Integrovaný kuželník (obdoba dráhových kuželek) je sport, při jehož provozování se i velmi hendikepovaní hráči stávají rovnocennými soupeři, či spoluhráči zcela zdravých sportovců. Proto představuje Integrovaný kuželník úžasnou možnost integrace a formu sportovní činnosti pro mnoho lidí se zdravotním postižením. V Březejci se sešlo celkem 9 týmů. Krásná příroda, která nás obklopovala, a slunečné počasí ještě vylepšily již tak příjemnou atmosféru. Již teď se těšíme na další kolo kuželníku, které se bude konat 20. 7. 2013 v Dolní Kalné.

Přečtěte si také o dalších zážitcích členů sportovního oddílu, které si odvezli z již proběhlých sportovních akcí, a také o výletech a exkurzích, které jsme zorganizovali pro uživatele sociálních služeb.

Začíná paralympiáda. Ve stínu ruské invaze a v dvacetistupňových teplotách

Soči - Necelé dva týdny uplynuly od skončení Olympijských her v Soči a již zde začíná druhá vrcholová sportovní akce. Atmosféru příprav na další sportovní svátek, tentokrát handicapovaných sportovců, však zastínila ruská intervence na Krymu. Zahájení paralympiády můžete sledovat na ČT sport i našem webu dnes od 17:00. V průběhu Her Vám přineseme utkání sledgehokejové reprezentace a rozsáhlé denní přehledy.