Sportovní akce

Mezi každoroční sportovní akce pořádané naším občanským sdružením patří Hry bez hranic

Toto jednodenní sportovní klání se stalo tradiční akcí, která je organizována pro klienty stacionářů, ústavů sociálních služeb a dalších neziskových subjektů pečujících o osoby se zdravotním postižením a seniory, které působí v Královéhradeckém a Libereckém kraji. Akce se každoročně účastní přibližně 200 neorganizovaných „sportovců“ různého věku, s různým druhem zdravotního postižení. Akce se koná v bezbariérové kryté sportovní hale a je určena všem, kteří se chtějí bavit. 

Fotky z minulých ročníků akce si můžete prohlédnout zde

Další sportovní akcí určenou pro zdravotně postižené a seniory, kteří rádi tráví svůj čas aktivně, je turistický pochod oblastí Prachovských skal.  

Pro ty z Vás, kteří máte chuť sportovat pravidelně, podívejte se na činnost našeho sportovního oddílu.

Pokud nejste sportovní typ, podívejte se na informace o dalších akcích a projektech sdružení, které jsou určené  zdravotně postiženým a seniorům, věříme, že Vás některá z nich zaujme.  

Druhé místo v kuželníkovém turnaji

Asociace integrovaných sportů, o.s. ve spolupráci se Sportem proti bariérám z.s. pořádaly 5.9.2015 5. kolo ČSOB Leasing Capu – kuželníku 2015. Klienti Denního stacionáře a Sociální rehabilitace si nemohli tuto sportovní akci ujít. Na sportovní klání se sešlo 11 týmů.  My jsme se zúčastnili s týmy Delfíni a Čtyři stateční. Čtyři stateční se umístili na místě šestém a Delfíni na krásném druhém místě.

Mostecké koupaliště dostupné i handicapovaným

Léto je letos velmi horké až spalující a pro lidičky velmi unavující. Nejvhodnějším řešením na vysoké teploty a to i během noci, je najít si místo, kde lze odpočívat a zároveň si léto užívat. Klienti našich sociálních služeb se chtěli naučit, jak si v takové klimatické podmínce poradit a zachovat si zdravou kondici. Vyhledali si na internetu vhodné činnosti a nejvíce se jim zalíbilo koupání v přírodě s ohledem na jejich zdravotní indispozici.

Odvážíme si třetí místo z kuželníku

V sobotu 16.5.2015, byl krásný slunný den a my jsme se vydali s klienty denního stacionáře a sociální rehabilitace do Štikova na 2. kolo integrovaného kuželníku. Sešlo se nás 10 týmů. Závody probíhaly venku a počasí nám opravdu přálo. Náš trénink se nám tentokrát vyplatil. Tým Čtyři stateční se umístili na 8. místě a tým Delfínů na krásném 3. místě. Dokonce Petr Berger byl třetím nejlepším hráčem celého turnaje ve Štikově. Velký respekt a ohromná gratulace všem závodníkům!

Kuželník budeme hrát i letos

Dne 7.3.2015 jsme byli pozváni na 1. kolo ČSOB Leasing Capu i Kuželníku 2015 do Staré Paky. Tento rok nás čeká celkem pět samostatných turnajů v i Kuželníku, kterých se za Život bez bariér, z. ú. účastní týmy složené z našich klientů sociálních služeb a zaměstnanců chráněných dílen. Turnajů se mohou účastnit jak registrované tak neregistrované týmy.

Úžasných 8 medailí ze zimních her speciálních olympiád 2015 pro Život bez bariér

V rámci Českého hnutí speciálních olympiád se konaly ve dnech 11.-16.1.2015 zimní speciální hry v Horní Malé Úpě. Cílem SO je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na zdravotní omezení. Výkon je v SO chápán jako kategorie individuální, sportovci jsou při sportovních soutěžích rozděleni do skupin právě pouze na základě své výkonnosti a každému z nich se nakonec dostane ocenění a uznání. Vyhrát tak mohou i sportovci s těžkým stupněm mentálního postižení.

Závěrečné kuželky roku 2014

V sobotu 8.11.2014 jsme se s  klienty denního stacionáře a sociální rehabilitace zúčastnili letošního závěrečného, v pořadí 5. kola, ČSOB Leasing Cupu integrovaného kuželníku.

Plavu si, ani nevím jak, vždyť.....

Tento týden, 21. října, jsme vyjeli s uživateli  denního stacionáře a sociální rehabilitace do aqua centra v Jičíně. Mezi naše klienty patří i zdatní plavci, kteří plavali  ve velkém plaveckém bazénu.  Méně zkušení si půjčili plavecké podložky a učili se základní plavecké tempa. 

I letos jsme s našimi klienty přešli Krkonoše

V pořadí jedenáctého ročníku horského PŘECHODU KRKONOŠ, jehož pořadatelem je Svaz mentálně postižených sportovců, se zúčastnili naši klienti z Denního stacionáře a Sociální rehabilitace ve dnech 17 - 19. září.  Již potřetí jsme společně podali krásný výkon a po náročném boji se silným větrem překonaly hřebeny našich nejvyšších hor.

Jak jsme hráli kuželník na Branžeži

Dne 6. záři proběhlo 5. kolo ČSOB Leasing Cupu v integrovaném kuželníku, které se tentokrát konalo v Duocampu na Branžeži. 

Turnaj pořádala Asociace integrovaných sportů, o.s., ve spolupráci o.s. Sportem proti bariérám – Český Ráj.

Naši klienti bodovali na 4. kole integrovaného kuželníku

Dne 19.7.2014 proběhlo 4. kolo ČSOB Leasing Cupu v integrovaném kuželníku, které se konalo v obci Dolní Kalná.

Turnaj pořádala Asociace integrovaných sportů, o.s., ve spolupráci o.s. Sportem proti bariérám – Český Ráj.

Za o.s. Život bez bariér se zúčastnili klienti Sociální rehabilitace a Denního stacionáře, konkrétně týmy Delfíni a Čtyři stateční. Toto kolo kuželníku bylo pro nás velmi úspěšné. Michal Horák, Jiřina Batelková, Petr Berger a Lucie Langrová za tým Delfíni vybojovali první místo.

Hry bez hranic 2014 - sport, zábava a radost

Třetí úterý v květnu se již po deváté sešlo více než 170 sportovců ve sportovní hale 1. ZŠ v Nové Pace, kde pro ně  Život bez bariér, o.s. přichystal akci s názvem HRY BEZ HRANIC. Klienti z celkem 14 organizací, které poskytují sociální a vzdělávací služby v Královéhradeckém a Libereckém kraji, strálili dopoledne plné pohybu, zábavy a zdravého soutěžení. 

Naše úspěchy na mistrovství České republiky v atletice 2014

Ve dnech  16.-17. 5.2014 2014 se členové sportovního oddílu Denního stacionáře Života bez bariér,o.s. Nová Paka zúčastnili v Chomutově MČR v atletice, které pořádal Svaz mentálně postižených sportovců ve spolupráci s SK Olymp Jirkov a Střední školou technickou, gastronomickou a automobilní Chomutov.

Liga Integrovaného kuželníku 2014 začala

V sobotu 8.3.2014 jsme se s uživateli Denního stacionáře a Sociální rehabilitace zúčastnili 5. ročníku Kumburské 1. ligy integrovaného závěsného kuželníku. ČSOB Leasing Cap – ikuželníku 2014 pořádá Asociace integrovaných sportů ve spolupráci s o.s. Sportem proti bariérám - Český ráj. Dohromady se zúčastnilo 13. týmů. Náš tým Čtyři stateční se umístil na 6. místě a tým Delfíni na krásném 4. místě. 

Naše týmy můžete přijít podpořit ještě na 4 turnaje: 17. 5. v Branžeži na Mladoboleslavsku, 7. 6. v Březejci na Žďársku, 19. 7. v Dolní Kalné na Trutnovsku a 13. 9. ve Staré Pace na Jičínsku. Tak se těšíme a kuželkám zdar!

Přečtěte si také o dalších zážitcích členů sportovního oddílu, které si odvezli z již proběhlých sportovních akcí, a také o výletech a exkurzích, které jsme zorganizovali pro uživatele sociálních služeb.

Zimní hry speciálních olympiád - poděkování ZŠ Stará Paka

Zimní hry speciálních olympiád - Krkonoše 2014

Ve dnech 12. -17.1.2014 se členové sportovního oddílu Denního stacionáře Života bez bariér o.s. zúčastnili v doprovodu pracovnic přímé péče Zimních her speciálních olympiád. Závody se konaly v Horní Malé Úpě v Krkonoších, kde závodili sportovci jak v běžeckých, tak i sjezdařských disciplínách. 

I přes nedostatek sněhu, se kterým organizátoři bojovali po celou dobu konání her, se celá akce vydařila. Nikomu nevadilo, že hned druhý den konající se kvalifikace běžkařů musela na místo na lyžích proběhnout v botách a i následný závod museli účastníci odběhnout takzvaně po svých. Sjezdaři mohli využívat alespoň uměle vysněženou sjezdovku. Všichni závodníci ze sebe vydali maximum a nebylo pochyb o tom, že mezi účastníky her byli opravdu skvělí sportovci.

Stránky