Sociální rehabilitace - Kurzy

Kurz - „Velikonoční dekorace“

Ve středu 20. března 2024 se na Sociální rehabilitaci konal kurz "Velikonoční dekorace“. Naši uživatelé dorazili v tento první jarní den v dobré náladě. Přivítali jsme je a pohostili kávou a ananasovým koláčem. Během občerstvení jsme účastníky seznámili s programem dnešního kurzu. Všichni si se zájmem prohlíželi připravený materiál. K výrobě jarních dekorací jsme použili vejdumky, šnečí ulity, sušené a papírové květy, lýko, textilní výstelku, březové větvičky a ze stromových kmenů řezané dřevěné podložky.

Kurz - „Dílna Tvořilka - háčkování“

Ve středu 21.2.2024 se na Sociální rehabilitaci konal kurz „Dílna Tvořilka - háčkování“.
Pro uživatele jsme si připravili tvoření nejen pro radost, ale i praktické dovednosti potřebné pro běžný život.
Zjistili jsme, že navléknutí nitě do jehly nemusí být vždy snadná záležitost. Přišití knoflíku se s trochou trpělivosti podařilo každému.
Během kurzu jsme se posilnili připravenou bábovkou a voňavou kávou.
Vyrobili jsme si také jednoduchý náramek. Z příze jsme uháčkovali řetízek, který jsme doplnili barevnými korálky.

Kurz - "Jak na finanční rozpočet v novém roce?"

Ve středu 17.1.2024 se na Sociální rehabilitaci konal kurz "Jak na finanční rozpočet v novém roce?".
S účastníky jsme se přivítali na prvním kurzu v tomto roce v dobré náladě. U připraveného pohoštění a kávy jsme se seznámili s tématem.
Pověděli jsme si, co je to rodinný rozpočet, vysvětlili pojmy „příjmy“ a „výdaje“.
Dobře sestavený rozpočet je užitečný pomocník, díky kterému ve výsledku můžete ušetřit zajímavé částky. Trocha přemýšlení a práce s kalkulačkou se rozhodně vyplatí. Dozvěděli jsme se i pár tipů a rad, jak ušetřit v domácnosti za vodu a energie.  

Kurz - "Tvoříme vánoční dekorace"

Ve středu 6.12.2023 se konal na Sociální rehabilitaci pravidelný měsíční kurz. Tentokrát na téma TVOŘÍME VÁNOČNÍ DEKORACE.

Kurz - "Vánoční cukroví"

Ve středu 22.11.2023 se konal na Sociální rehabilitaci pravidelný měsíční kurz. Tentokrát na téma „PEČEME VÁNOČNÍ CUKROVÍ“. 

Kurz - "Podzimní dekorace"

Ve středu 18.10.2023 se konal na Sociální rehabilitaci pravidelný měsíční kurz. Tentokrát na téma VYRÁBÍME PODZIMNÍ DEKORACE, HALOWEEN.

Společné setkání jsme zahájili přivítáním, ochutnávkou štrůdlu a jablečného kompotu, který jsme společně s uživateli připravili předchozí den. U voňavé kávy měl každý účastník našeho kurzu možnost zvolit si z výběru několika předloh podzimních dekorací. Skleněné lucerny zdobené ubrouskovou technikou, plněné dózy, ozdobené plechovky a lahve, nebo květiny z javorových listů a kukuřičného šustí.

Kurz - "Bezpečnost v silničním provozu"

Ve středu 16.8.2023  se na Sociální rehabilitaci konal měsíční kurz na téma "Základní zásady bezpečnosti v silničním provozu". Povídali jsme si, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu, procvičili si znalost základních dopravních značek, připomněli si důležitá telefonní čísla, shlédli poučná videa, vyplnili testy a křížovku. Předvedli jsme si reflexní prvky, které zajišťují naši bezpečnost za snížené viditelnosti. Během kurzu nastala i zajímavá diskuse a padalo mnoho otázek. Povídání jsme si zpříjemnili voňavou kávou a cuketovým koláčem.

 

Kurz - "Grilování na terase"

Včera byl krásný zářijový den, zalitý sluncem a my jsme si ho zpestřili tradičním grilováním – tentokrát na terase Novopackého kláštera. Kromě našich uživatelů nás navštívili také někteří jejich rodinní příslušníci a také vedení Života bez bariér z.ú., takže sestava byla kompletní a mohlo se začít. Děvčata ze sociální rehabilitace a denního stacionáře připravily menší občerstvení ve formě šopského salátu a také napekly vynikající koláče, které každé z našich zúčastněných dostal k odpolední kávě.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - BEZPEČNOST V SILNIČNÍM PROVOZU

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 16. 8. 2023 a bude na téma: BEZPEČNOST V SILNIČNÍM PROVOZU. Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

 

Kurz - "Hygienické návyky v létě"

V Novopackém klášteře se dne 19. 7. 2023 v klubovně Komunitního centra konal měsíční kurz Sociální rehabilitace na téma "Správné hygienické návyky v letním období". Povídali jsme si o pravidelné osobní hygieně, shlédli poučná videa, vyplnili test, křížovku a zahráli si pantomimu. Během kurzu nastala i zajímavá diskuse a padalo mnoho otázek. Dozvěděli jsme se, že správná osobní hygiena je důležitá pro naše zdraví a pohodu. Minimalizuje riziko infekcí a onemocnění a také působí příjemným dojmem na naše okolí. Povídání jsme si zpříjemnili voňavou kávou a borůvkovým koláčem.

 

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - HYGIENICKÉ NÁVYKY V LÉTĚ

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 18. 7. 2023 a bude na téma: HYGIENICKÉ NÁVYKY V LÉTĚ. Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

 

Kurz – "Domácí práce!

V Novopackém klášteře se dne 21. 6. konal kurz "Domácí práce", týkající se obsluhy automatické pračky, myčky nádobí, sušičky prádla a žehlení. Sešli jsme se v klubovně Komunitního centra, kde jsme všechny účastníky cílové skupiny s handicapem pohostili voňavou kávou a bábovkou.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - DOMÁCÍCH PRACÍ

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 21. 6. 2023 a bude na téma: DOMÁCÍCH PRACÍ. Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

 

Kurz - "Švadlenka"

Dne 17. 5. se konal v Novopackém klášteře pravidelný kurz Sociální rehabilitace, tentokrát na téma ŠVADLENKA. Sešli jsme se v naší nové klubovně Komunitního centra, kde jsme nejprve na nové velkoplošné obrazovce shlédli instruktážní videa. Posílili jsme se lahodnou kávou a ovocným koláčem a pustili se do díla. Jehla, nit, nůžky, knoflík, patent, látací hříbek, žehlička a šicí stroj se tento den stali našimi nástroji. Během kurzu jsme zvládli přišít knoflík nebo patent, zalátat děravou ponožku a kdo měl zájem, ušil si látkové pouzdro na platební karty.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - ŠVADLENKA

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 17. 5. 2023 a bude na téma:ŠVADLENKA. Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

Stránky