Sociální rehabilitace

Červenec na sociální rehabilitaci

Společné vaření s Gentleman clubem DS s Luckou Langrovou.
Pondělní nácviky domácích prací. Péče o zahrádku, úklid, žehlení, údržba kuchyně a v ní používaných spotřebičů.
Ve středu 20. 7. 2022 se u nás konal kurz Jak se správně připravit věci na jednodenní návyk spojený s hygienou na cestách. Pod vedením paní Lucie Langrové a společně jsme ho zakončili občerstvením a živou hudbou pod taktovkou sociálního pracovníka pana Miroslava Dvořáka.

Letní pobytový camp Pecka 27. 6. – 30 .6. 2022

Vše sbaleno, uživatelé DS, SR, i senioři a personál byli natěšení a připraveni včas, před budovou ŽBB.
Letní sponzorovaný pobyt Nadací Charta 77 je odstartován:
Počasí je objednáno, pohonné hmoty, energie načerpány, koláče napečeny, nálada sbalena včetně
všeho možného vybavení pro aktivity, zábavu i přípravu večeří a občerstvení,….prostě hlavně ať je
raději všeho více, než méně.
Docela rozmanitá komunita se rozložila do čtyř chatek v krásném prostředí podhradí hradu Pecka,

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - JAK SI SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT VĚCI NA JEDNODENNÍ VÝLET A HYGYENICKÉ NÁVYKY

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 20. 7. 2022 a bude na téma: JAK SI SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT VĚCI NA JEDNODENNÍ VÝLET A HYGYENICKÉ NÁVYKY. Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

Červen na sociální rehabilitaci

Šestý měsíc v roce utekl jako voda. Uživatelé sociální rehabilitace se však stihli věnovat mnoha různým činnostem.

Procvičili si své mozkové funkce-pozornost, paměť i myšlení pomocí Sady pro skupinový kognitivní trénink.

Z vyprávění se dozvěděli, jak jedna naše uživatelka trávila pobyt v lázních. Při společné diskusi někteří povyprávěli i o svých vlastních zážitcích a zkušenostech.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - ZDRAVÉ OVOCNÉ NÁPOJE A JEJICH PŘÍPRAVA

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 8. 6. 2022 a bude na téma: ZDRAVÉ OVOCNÉ NÁPOJE A JEJICH PŘÍPRAVA.
Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

Květen na SR

Duben na SR

 

Jak porozumět uživateli s demencí?

Alzheimerova choroba se stala epidemií tohoto století. Přesto široká veřejnost nemá potřebné informace aby se dozvěděla o této civilizační chorobě více. Proto se dne 17.5.2022 konalo jedno z povinných vzdělávání našich pracovníků na téma „Jak porozumět uživateli s demencí.“ Kurzem provázela Mgr. Marcela Hauke. V průběhu dne tak měli možnost přímí pracovníci sociálních služeb, ale i nepřímí pracovníci Života bez bariér, z.ú. možnost dozvědět se mnoho informací např. Vývoj počtu osob s Alzheimerovou nemocí v ČR, rizikové faktory, příznaky, typy demencí a jejich fáze.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - POZNÁVÁME ČESKOU REPUBLIKU

Chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 18. 5. 2022 a bude na téma: POZNÁVÁME ČESKOU REPUBLIKU.

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - BYLINKY A JEJICH VYUŽÍTÍ V DOMÁCNOSTI

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 20. 4. 2022 a bude na téma: BYLINKY A JEJICH VYUŽÍTÍ V DOMÁCNOSTI.

Den otevřených dveří

ve dnech 27. 3 – 28. 3. 2022 měla veřejnost příležitost prohlédnout prostory organizace Život bez bariér a nakoupit výrobky chráněných dílen. Děkujeme všem, kteří v tyto dny navštívili Život bez bariér. Mohli jsme přivítat i spřátelené organizace z Trutnova nebo Středočeského kraje, kteří nahlédli pod pokličku námi poskytovaných sociálních služeb.

Den jak se patří

dne 16. 3. 2022 sociální služby zorganizovaly super den. Slavil se pozdní masopust. Každý obléknul masku ručně vyrobenou nebo zakoupenou. Kromě jeptišek a to bylo plánované obdivuhodné, že se nepotkala žádná stejná maska. Jako pozorovatel jsem zjistila, že se každý z uživatelů a pracovníků podílel na přípravě masek, každý z pracovníků a uživatelů připravil masopustní dobroty. Všichni se účastnili připravených her, kde opravdu perfektní byla hra provázků na tvary, písmena nebo celá slova.

Jarní jarmark a den otevřených dveří se blíží

AKCE V ŽIVOTĚ BEZ BARIÉR - ACHÁT

Zveme vás na kurz Sociální rehabilitace - HRAJEME DESKOVÉ HRY

chtěli bychom všechny zájemce pozvat k nám do Života bez bariér, z. ú. na sociální rehabilitaci na náš kurz, který se bude konat 16. 2. 2022 a bude na téma: HRAJEME DESKOVÉ HRY.
Další kurzy s jinou tématikou sledujte nás na webu nebo facebooku a dozvíte se více ;-)

Stránky