Prevence proti úrazům

Prevence proti úrazům na Základní škole Husitské v Nové Pace

Na svatého Valentýna jsme navštívili Základní školu Husitskou v Nové Pace, kde se konala další beseda na téma Prevence proti úrazům.

Na základní škole Komenského v Nové Pace jsme tradičně dělali besedu na téma „Prevence proti úrazům“

V jeden prosincový den jsme navštívili už tradičně základní školu Komenského v Nové Pace, kde se konala další beseda na téma Prevence proti úrazům.

Na ZŠ v Husitské ulici jsme byli na besedách "Prevence proti úrazům"

Během listopadu jsme ve třech termínech 8., 10., 16. 11.2016 navštívili Základní školu v Husitské ulici v Nové Pace, kde se konaly už po několikáté besedy na téma "Prevence proti úrazům".

Po roce opět na základní škole v Komenského ulici v Nové Pace

Dne 4. 11. 2016 jsme navštívili už podruhé základní školu Komenského v Nové Pace, kde se konala další beseda na téma Prevence proti úrazům.

Prevence proti úrazům na základní škole ve Smidarech

Projekt "Prevence proti úrazům" pokračuje i po prázdninách

Po dvouměsíční prázdninové přestávce se lektoři projektu Prevence proti úrazům vypravili 6. září do základní školy ve Velichovkách, kde na ně čekalo 47 žáků 1. – 5. tříd a jejich učitelé.

Červnové besedy Prevence proti úrazům

Ani v červnu jsme s besedami pro žáky základních a středních škol „Prevence proti úrazům“ nezaháleli.

V bělohradské základní škole si děti povídaly o životě s postižením

Dne 22.6.2016 zavítali lektoři Života bez bariér, z.ú., do ZŠ K. V. Raise v Lázních Bělohradě s projektem Prevence proti úrazům.

I letos jedeme do škol s projektem Prevence proti úrazům

Také v tomto roce nabízí naše organizace Život bez bariér, z.ú. besedy pro děti základních a středních škol PREVENCE PROTI ÚRAZŮM.

Děkujeme vám za přízeň - Jaké byly dny otevřených dveří

Dobrý den,

děkuju všem co poslední listopadovou neděli a pondělí přišli do centra Klášter na předvánoční jarmark a dny otevřených dveří. V neděli ráno jsme si říkali: "Padá sníh, asi nikdo nepřijede". Ale účast byla veliká. Dveře se netrhly ani přes oběd a u výrobků chráněné dílny, v půjčovně pomůcek i u klientů na denním stacionáři a sociální rehabilitaci byla mela. (Nebojte výrobky ještě jsou, tak se stavte, pokud byste ještě chtěli nakoupit hezké dárky). Kávička partnerů z ORBIS Novopacké pražírny a zákusky od našich kuchařinek a kuchařů byly skvělé jako vždy. Také děkujeme asi třem desítkám novopačáků, kteří projevili zájem o prohlídku budovy bývalého kláštera a o její budoucí osud
Na dnech otevřených dveří byl také představen projekt Prevence proti úrazům, který v tomto roce opět podpořilo MZ ČR

Děkujeme za návštěvu, chválu a povzbuzení a za účast našim polským přátelům. Děkujeme za nákup výrobků, který znamená živobytí pro zaměstnance našich dílen. Velmi děkuji také svým spolupracovníkům, kteří i přes ,,adventní" sněhopad pozvali a přivedli své příbuzné a známé.

Těšíme se s vámi všemi na viděnou. Josef Fučík

 

Jak se nevidomý a vozíčkář pohybují v našem "bariérovém" světě?

A co udělá nevidomý, když potřebuje přejít rušnou ulici či nakoupit? A jak si poradí vozíčkář, když dojede na konec chodníku a narazí na vysoký obrubník? Věřte, že řešení jsou různá a ne vždy příjemná.

Proto, aby se děti mohly takto ptát, nabízí Život bez bariér školám již několik let účast v projektu Prevence proti úrazům. I vás určitě zajímá, jak se z člověka stane vozíčkář či jak přijde o zrak, ale na ulici se ho na to většinou nezeptáte. Děti a žáci, kteří se do projektu zapojí, se ale zeptat mohou, a to bez zbytečného ostychu, protože vozíčkáři Jirka, Josef a Maruška a nevidomá Růženka jim svůj příběh povědí rádi, otevřeně a bez zábran.

První besedu projektu Prevence proti úrazům v tomto roce jsme uspořádali v našem Centru bez bariér pro děti z MŠ Stará Paka. Nejvíce děti zaujaly kompenzační pomůcky, jejichž půjčovnu Život bez bariér provozuje. Konkrétně si chtěli vyzkoušet vozíky a chodítka. Další besedy, které již proběhly, se uskutečnily v ZŠ Sobotka, ZŠ Chomutice a ZŠ Husitská Nová Paka.

Fotogalerii z proběhlých besed si můžete prohlédnout zde: ZDE

Předvánoční jarmark navštívilo mnoho laskavých lidí

Děkujeme vám všem, kteří jste na přelomu listopadu a prosince zavítali na Předvánoční jarmark a dny otevřených dveří do Centra bez bariér  v Nové Pace.

Každá návštěva nám udělala velikou radost. Svým zájmem jste podpořili práci našich zdravotně postižených zaměstnanců, kteří i letos vyrobili mnoho krásný ozdobný i užitných předmětů pro vaši domácnost. 

Mnoho z vás chválilo krásné výrobky, které tito lidé vyrábí, a tak bychom vám chtěli připomenout, že si je můžete zakoupit nejenom v čase předvánočním, ale po celý rok. Stačí se podívat na náš E-shop anebo přímo kontaktovat vedoucí chráněných dílen (tel. 722 730 464, dilna@zbb.cz).

Jak to, že nevidomý přijde do práce v ponožkách stejné barvy?

A jaké se mu zdají sny? Barevné nebo černobílé? A co udělá vozíčkář, když potřebuje na záchod, ale žádný bezbariérový se na veřejně přístupných toaletách nenachází? Věřte, že řešení jsou různá a ne vždy příjemná.

Život bez bariér dostal nové srdce

Konkrétně Josef Fučík, zakladatel občanského sdružení Život bez bariér, dostal nové krásné srdce, které pro něj vyrobily děti ze  Brána novopackého Sboru jednoty bratrské a které mu předali 1. října v Centru bez bariér

 "Chtěli bychom jej darovat tomu, o kom si myslíme, že si ho zaslouží". 

Stránky