Club gentleman

Den otevřených dveří v Denním stacionáři v Gentleman a Lady clubu Života bez bariér, z. ú.

DESETIBOJ DOMÁCÍCH PRACÍ

V úterý 23.8.2022 se jako každý rok konala akce sociálních služeb ŽBB z.ú.
DESETIBOJ DOMÁCÍCH PRACÍ.
Sešli se uživatelé Denního stacionáře, Gentleman a Lady Clubu a také Sociální rehabilitace.
Po prvotním okukování připravených úkolů se rychle začala plnit jednotlivá stanoviště. Naši uživatelé si s nadšením vyzkoušeli, jak správně roztřídit domácí odpad, jak pověsit prádlo, aby se lépe žehlilo, jak přesně navážit a odměřit suroviny pro přípravu pokrmu, rozklepnout vajíčko a připravit si malou svačinku.

Předávání životních zkušeností z křesel moudrosti

Nadační příspěvek z Grantového programu VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME splnil sen všem našim klientům Gentleman a Lady clubu. Tyto kluby patří do denního stacionáře Života bez bariér se sídlem v Nové Pace. Pravidelně dochází do této sociální služby převážně senioři, kteří tráví relaxační chvilky právě v těchto křeslech. Křesla jsou elektrická, polohovatelná. Naplno tak mohou trávit chvíle při čtení, povídání si a vzpomínání. Děkujeme Tesco nadačnímu fondu a NROS za pohodové chvíle našich klientů.

Děkujeme!

Červnový deník denního stacionáře byl opravdu nabitý

všichni jsme nyní, koncem měsíce překvapeni, co všechno jsme stihli: 2. 6. jsme navštívili Dvůr Králové a samozřejmě zoologickou zahradu.

Gentleman club navštívil modelářskou výstavu

Štítky: 

KDO MI POMŮŽE?

Grilování na terase

Dne 21. 4. 2021 zorganizovaly sociální služby příjemné posezení na terase Centra bez bariér pro 3 jubilanti. Po dlouhé době byla příležitost vyzkoušet nový stánek, na který Život bez bariér získal finanční příspěvek od Nadace ČEZ. Byla příležitost podiskutovat o aktivitách a činnostech organizace a byla možnost posedět ve venkovním prostředí. Za občerstvení a dobroty na grilu děkujeme, protože bylo jako vždy perfektní. 

Děkujeme nadaci ČEZ za podporu

Gentleman club a Lady club

Canisterapie na Pecce

Celkem 12 uživatelů služeb denní stacionář – Gentleman club a uživatelé sociální rehabilitace se účastnili  dne 13. 8. 2020 canisterapie. Za to patří dík p. Kasalové, která opakovaně pozvala naše uživatele spolu s pracovníky na setkání v nedalekém kempu Pecka. Mimořádný úspěch byl  u uživatelů  Gentleman clubu. Vlídný a příjemný přístup pořadatelů pomohl všem se blíže seznámit se psími kožíšky, ponejvíce pak těm, kteří nikdy tuto možnost neměli, nebo se pokusili zlepšit jejich vztah k pejskům.

Vzpomínkový výlet Gentleman clubu

Minulý čtvrtek se opět vydal Gentleman club za poznáním. Tentokráte to bylo do pivovarské restaurace ve Svijanech a do firmy Mlýny Perner.
Dva uživatelé si tak opět zavzpomínali na jejich dobu a nás mladší rádi obohacovali nádhernými příhodami z jejich mládí a produktivního věku. A jelikož je koloběh života neúprosný, nastal čas nyní jim něco málo vrátit, třeba tím, že jsme je na místa, která znají z dřívějška, nyní vzali.

Štítky: 

Vzpomínkový výlet účastníků Gentleman Clubu

Tento čtvrtek jsme se vydali se dvěma uživateli Gentleman clubu na vzpomínkový výlet  po okolí.

První zastávka byla v jedné z místních cukráren, kde si účastníci pochutnali na výborných zákuscích. Další cesta vedla směr Klepanda, kde nám jeden z uživatelů vysvětloval na mapě, kde prožil většinu svého života a popsal i několik okolních památek a zřícenin, jako je třeba Kumburk, či Bradlec. Je až neuvěřitelné, na co vše si vzpomněl...inu, dokud ještě žijí pamětníci, je čemu naslouchat...

Štítky: 

Tři druhy nácviků v Gentleman clubu

Dnešní Gentleman club byl ve znamení hned několika událostí. 

Nácvik samostatného cestování spojený s výšlapem na Vranov

Přinášíme další pokračování nácviku samostatného cestování vlakem, tentokráte již spojeného s výšlapem na skalní hrad Vranov, ležící u Malé Skály. Pokud vám někdo řekne, že lidé s poruchou rovnováhy a chodící o berlích nezvládnou těžší lesní kopcovitý terén plný překážek, nevěřte jim! Stačí pouze natrénovat kousek po kousku, jak správně a bezpečně se na těchto místech pohybovat a nádherný zážitek uživatelů je na světě! Důkazem toho jsou šťastné a vysmáté uživatelky Sociální rehabilitace a Gentleman clubu.

Výlet za sebepoznáním…

Dnes jsme vyrazili v rámci Gentleman clubu na Hlavatici, která se nachází kousek od Turnova, v Českém ráji... Nejednalo se ale pouze o obyčejný výlet... Pojali jsme to jako "Cestu za sebepoznáním".

Štítky: 

Lady club v Životě bez bariér

Stránky